Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet valahogy segíteni a...

Lehet valahogy segíteni a fülgyulladás gyorsabb gyógyulását? Kell/szabad vattát tenni a fülébe a felülfertőzést megelőzendő?

Figyelt kérdés
22hós kislányomnak begyulladt a füle. Semmit nem vettünk észre belőle, mert nem nyúlkált hozzá, nem sírt, csak egyszer belázasodott és az orvos mondta, hogy már váladékozik is. Kapott antibiotikumot és folyik neki rendesen a váladék a füléből. Nem küldött fül-orr-gégészetre, fülcseppet sem kapott, csak kanalas gyógyszert és orrcseppet. Kell valahogy pucolni a kis fülét, hogy ami kifolyt ne száradjon bele, ill. a dobhártyán lévő kis rést nem tudja a száraz váladék eltömíteni?
2010. nov. 5. 16:57
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Csak a külső részen tisztítsd le a kifolyt váladékot. Melegen kellene tartani, régen meleg sót raktak a fülre, akár kis zokniba téve, attól gyorsabban kitisztul. Gyógyszertárban lehet kapni zselés párnákat, amit melegíteni és fagyasztani is lehet, és régebben volt olyan kis pilóta sapka, aminek a fül részében volt kis melegíthető párna. Én még olyat használtam, de a sapi és a füle közé papírzsepit, vagy gézt raktam, hogy a sapka ne legyen trutyis. A fülébe bele nem szabad piszkálni, nem fog beleszáradni. Jobbulást a kicsinek.
2010. nov. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!