Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babához érdemes...

10 hónapos babához érdemes mikulásnak öltözni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 5. 08:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Hűűű, passz. Lehet, hogy megijedne tőle, de az is lehet, hogy nagyon tetszene neki, szerintem babája válogatja. Sok értelme abból a szempontból nincs, hogy úgysem emlékszik rá, és nem fogja még fel, hogy mi is az.
2010. nov. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kisnita ***** válasza:

Szerintem nem.

Minimum másfél évesnek már bele lehet ha tudja, hogy mi az a mikulás.

Én 1x öltöztem be a tesóm kislányához mentünk, de többet nem vállalom. Szegén gyerek úgy ordított mint a sakál mikor meglátott :S

2010. nov. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

4,5 éves a láynom, de soha nem öltöztünk még be Mikulásnak, nem hívtunk házhoz Mikulás bácsit (pedig több is hirdeti a városban magát)....szerintem csak arra jó, hogy lerombolja az illúziót.

Szerencsére az oviban sem ilyen formában mikulásoznak. Nem öltözik be apuka vagy karbantartó bácsi, hogy aztán minden gyereknek egyértelmű legyen, hogy csalás az egész, vagy azzal keltsünk rossz érzéseket benne, hogy nem mer kötelezően verselni, énekelni a Mikulás bácsinak....


Az oviban úgy működik (és itthon is), hogy kitakarítják a cipőjüket ebéd után, kirakják az öltözőablakba, és elmennek aludni. Alvásidőben furcsa hangokat hallanak (bot kopogást, lépteket, csilingelést, ajtó nyitást-csukást, csomagzörgést)....persze senki sem bír aludni, mert mindenki nagyon izgatott. Mikor vége az alvásidőnek, boldogan szalad mindenki az öltözőbe, és lááám, ott vannak a csomagok! Senki sem hiányolta még soha a "valódi" mikulást! Mindenki elhitte, hogy valóban itt járt, pedig senki sem látta. De elképzelte, és ez sokkal fontosabb!


Itthon ugyanez van, este, a sötét szobában kuporgunk az ablak előtt, miközben a csizma az előszobaablakban.


Beszélgetünk a Mikulásról, énekelgetünk, várjuk, hogy megpillantsuk. Nagyon gyakran előfordul, hogy ilyenkor azt mondja a lányom, hogy nézd, anya, ott az égen, mintha egy szán repült volna....én ilyenkor veszem a lapot, és továbbszőjük ezt a mesét. Végül elalszik, és reggelre ott a csomag. És mindig örömmel állapítja meg, hogy akkor tényleg őt látta az égen!

Szerintem sokkal fontosabb, hogy a fejecskéjükben és a szívükben lássák a Mikulást, mint egy beöltözött akármilyen Mikulást a szobában.

2010. nov. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A babám 4 hónapos volt, mikor a férjem beöltözött mikulásnak. :) Jópofa képek lettek, a babám érdeklődve nézte, s attól sem félt, mikor megfogta a mikulás. :)))

Szerintem nem kell így túlragozni, a mi időnkben is beöltöztek, semmi kárt nem tett a lelkemben, hogy még sincs mikulás. A tv is illúzió, mégis nézzük. Nem értem, miért olyan nagy baj beöltözni. Most is beöltözik majd a férjem, sőt, van itthon mikulásszobrunk, ha kérdezem, hol a télapó, már mutat rá és mosolyog. :) Szerintem nem árt ennyi izgalom egy kisgyereknek. :)


Az is illúziórombolás, ha csak a szán megy az égen. Akkor is be van etetve, hogy van mikulás. Aztán mégsem jön.

2010. nov. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!