Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Írnátok olyan étel recepteket,...

Írnátok olyan étel recepteket, melyeket 9-10 hónapos babának lehet főzni?

Figyelt kérdés

Sajnos elég ötletszegény vagyok :(Eddig mindig főzeléknek főztem meg a zöldségeket, de valami mást is ki kellene találni, hátha jobb ízően eszik.(sajnos mostanába elég válogatós a kincsem)Kérlek adjatok

néhány ötletet!


2010. nov. 5. 08:10
 1/5 anonim ***** válasza:
feherrepa, kicsi szerecsendio, pici so, csirkemell, sajt es krumpli fozve, turmixolva, isteni :-)
2010. nov. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gyümölcsszószt szerintem nincs olyan baba, amelyik ne szeretné. Vizet felteszel forrni, bele pár szem szegfűszeg és egész fahéj teatojásban. Ha felforrt, és érezni a fűszert az illatán, akkor kiveszed a teatojást, és belerakod a gyümölcsöt (alma, vagy meggy, vagy akár vegyesen lehet körte, barack, szilva, amit csak szeretnél, totál rád van bízva). Megfőzöd, majd natúr joghurt+liszt vagy tejföl+liszt habarást készíted, és behabarod a szószt. Főtt krumplival vagy rizzsel, és párolt vagy roston csirke- pulykamellel isteni finom (nem csak a babának, az egész családnak szerintem).


Csinálhatsz párolt husit hozzá teszel almát, és gesztenyepürét, ez is finom édeskés, és elég laktató étel.


Olaszos tészta: cukkini, husi, répa megpárolni, bele fűszer (oregánó, bazsalikom), felöntöd paradicsomlével vagy teszel bele paradicsompürét, és főtt tésztával, sajtot ráreszelve a tetejére tálalod.

2010. nov. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

Itt találsz sok jó receptet, remélem tudtam segiteni.

2010. nov. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ennyi idosen nyugodtan adhatsz neki mast is nem csak fozeleket. Kisfiam 9 honapos 2 foga van de igy is megrag mindent. Siman parolok neki kulombozo zoldsegeket. Pl brokkoli, karfiol, repa... felvagom nagyon pici drabokra (kb. 1x1 cm) es ele teszem a talcan, szinten kis puhara parolt husi darabokkal vagy eppen sajt darabokkal (a sajtot nagy luku reszelon reszelem le neki mert az kemeny). Ha pl hus van nallunk ebedre felapritom neki es parolok hozza par zoldseget, krumplit es elo teszem felcsipegetni. Persze kap a kisfiam fozeleket is de nyugodtan adhatsz neki igy is ha kifogytal az otletekbol. En mar foztem neki csirkes vagy zoldseges rizottot is. Kicsi olajon/vajon megparolsz egy kis hagymat kulombozo aprora vagott zoldsegeket teszel bele, felontod egy kis vizzel, beledobsz egy soszegeny zoldfuszer leves kockat es egy kis rizset addig fozod amig a rizs meg nem puhult. Villaval osszenyomod egy kicsit, ha tul szaraz es pepesebbre szeretned akkor ne hagyd a fizet teljesen elfoni rajta de vard meg amig a rizs nagyon puha lesz. Csdinalhatod csirkehussal a zoldsegek mellett. Kis sajtot is reszelhetsz a tetejere a vegen. Olasz fuszerekeverkkel is finom de akkro kell bele paradicsom mindnekeppen, hogy olaszos ize legyen. :)

Halat is adhatsz neki, aprora felvagva. Kisfiam szereti nagyon brokkolival keverve. Osszetorve villaval. Megparolod vajon a brokkolit es a kulon megsutott halat hozzaadod. Villaval osszenyomkodod. Csinalsz egy higabb krumplipuret es ezzel kevered. Ezt husival is megcsinalhatod ha nem szereti a halat.

2010. nov. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettetek!
2010. nov. 10. 08:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!