Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájós volt a babád? Fiú,...

Hasfájós volt a babád? Fiú, lány? Hanyadik babuci?

Figyelt kérdés
vki azt mondta nekem, hogy minél többedik gyereke van vkinek- annák kevésbé hasfájós, és annál "jobb" kisbaba. Ez a "jó baba" kifejezés nem éppen a kedvencem.... :-) szóval a baba inkább sírós, vagy elvan egyedül is?
2010. nov. 4. 18:06
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Elso baba,kisfiu. Elso 2 honap borzaszto volt,allandoan sirt,nem hasznalt semmi. Orvos tanacsara adtam neki tapszert is es utana jobb lett a helyzet. Valoszinuleg tul eros volt a tejem neki. Meg 2 honapig szoptattam es mikor abbahagytuk(magatol leszokott) akkor szunt meg teljesen a hasfajas.
2010. nov. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Szia! Első baba, kislány és abszolút nem volt hasfájós.
2010. nov. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

első baba, fiú, nem volt hasfájós hálistennek, jó nagyokat durrogtatott mindig :)

pedig nekünk a doki előrevetítette hogy hasfájós lesz, az Incfacolt meg is vetette velem, mert állítólag a fiú babák, főleg a nagy súllyal születettek hajlamosabbak a hasfájásra

nem volt sírós egyébként, csak ha éhes vagy álmos volt, akkor sírt

2010. nov. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

20:56-os vagyok az utolso valaszolotol kerdezem: ezt a doki mondta,hogy a nagyobb sullyal szuletett es a fiu babak hajlamosabbak?

Mert az en kisfiam 4 kg-val szuletett es tenyleg nagyon hasfajos volt.

Erdekes ezt nem is hallottam meg,koszi az infot :)

Bar nalatok ezek szerint nem jott be(szerencsere :)

2010. nov. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

1.fiú semmi hasfájás, nyugis, kiegyensúlyozott baba, jól elvolt magában is

2.fiú, rémes hasfájás 7 hétig, nyugtalan, izgága, fél percet nincs el egyedül.

2010. nov. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

22.03-as vagyok. Igen nekünk a doki mondta ezt, hogy a nagy súllyal született babákra főleg jellemző, hogy hasfájósak, a kisfiam 4 kg fölött született. Az okát ennek nem tudom, de én azt gondolom, lehet hogy azért mert ők még többet esznek, mint az átlag, de lehet hogy ez hülyeség. Mindenesetre nálunk ez nem jött be (aminek nagyon örülök) pedig nagybendős volt már akkor is meg most is, és én bármit ehettem a szoptatás alatt, még babot is :) neki semmitől nem volt gondja.

De valahol meg azt olvastam, hogy az a csoda hogy nem minden baba hasfájós, mert a méreteikhez képest annyi tejet isznak meg egy nap, mintha mi ledöntenénk egy jó nagy vödörrel, nekünk is fájna a hasunk :)

2010. nov. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

1.fiú hasfájós,sírós,de ha kézben volt akkor nem volt gond...

2.kislány,igazi tündér,nem hasfájós,nyugodt baba,egyedül is el van akár órákig is(15 hós)

2010. nov. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Első baba, 4 kg-os kisfiú. Sosem volt hasfájós! Újszülöttként álombaba volt, evett, aludt, éjjel végig aludt. Csak akkor sírt, ha valamit jelzett (peluscsere, üres pocak). Viszont nagyon sokat kellett és kell a mai napig is foglalkozni vele (már 2 éves elmúlt). Sosem bírta, ha kikerülök a látószögéből, így cipeltem mindig magammal.
2010. nov. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!

nekem is 3.7kg volt a bébim, ő sem volt hasfájós szerencsére, ezt így még nem is hallottam, hogy a nagyobb fiúbabák hajlamosak a hasfájásra.

nekünk pl ismeretségi körben a lányokra sokkal jellemzőbb volt a hasfájás, egy-egy helyen a "rémes" hasfájás, kb 2-3hós korig.

De ez nem általános szerintem.

2010. nov. 7. 21:46
 20/23 anonim ***** válasza:

1.baba kislány, nagyon hasfájós volt, nyugtalan

2.baba kisfiú ő nem hasfájós és eddig pont az ellentéte, nyugodt baba

2010. nov. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!