Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit eszik a 10 hónapos babátok?

Mit eszik a 10 hónapos babátok?

Figyelt kérdés
Ehet úgy ahogy mi, fűszeresen pl pörköltöt?
ma 10:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Már a fiam 10 hónaposan azt ette amit mi, a fuszerekbol kicsit visszavettem, nem főztem annyira fűszeresen, de azért így sem, hogy ne legyen izé az ennivalonak.
ma 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
*íze
ma 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%

Én fűszerek nélkül csinálok még neki dolgokat, egyedül zöldfűszer lett bevezetve, mint bazsalikom, kakukkfű.


Így néz ki az étkezése:


tízóraira kap gyümölcsöt (Ma például két almát reszeltem neki, de kap szilvát, barackot, banánt, áfonyát, mangót, van hogy egy kis zabbal kásásítom neki, vagy rizskásával).


ebédre husis menü van mindig zöldséggel (csirke, pulyka, marha zöldségekkel). Ebből üvegeset veszek neki, illetve hozzá még párolok pluszban brokkolit, édesburgonyát, sima krumplit, répát, sütök sütőtököt mikor mit. Ebédhez szoktam a kajájába tenni étkezési hidegen sajtolt baba olajat, tele van minden jó vitaminnal, manó menüről rendeltem.


Vacsira rizskását eszik általában gyümölccsel.


Emellett még napi 1 liter tápszert megiszik.

ma 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Babám még nem ül stabilan, mert hipotón, így addig nem merek neki darabosat adni, és nem magától falatozgat. Amint megvan a stabil ülés, váltunk darabosra és a pürézést is elhagyom.


Második válaszoló voltam.

ma 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
össze nyomtad villábal, vagy úgy ette ahogy van? Kisfiamnak egy foga sincs azért kérdem. A tiednek volt? Hát nekem a pörkölt eléggé ízetlen ha nem rakok bele sót csak pirospaprikát, petrezselymet meg vágok alá hagymát, fokhagymát ennyi. Te raktál az ételekbe sót? Nekem annyira ízetlen.
ma 11:23
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat neked is utolsó.
ma 11:24
 7/15 anonim ***** válasza:

#5 öt foga volt, és nem törtem össze neki semmit, csak mondjuk a krumplit kisebb kockákra vágtam neki.

Az nem baj ha nincs foga, az inyevel elragja.

Nagylanyomnak anno 1 évesen jött ki az első foga és hat hónapos korától evett darabosat.

Persze, én soztam mindent.


#1

ma 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Sokan aztmondják hogy tilos a só, a bors oké nem rakok csak egy hangyányit magunknak is, nem szeretem az erőset, de a sótól tartok.:( Persze ez is megoszló, mindenki másképp véli, de pl anyukám is csodálkozott hogy nem sózok. :(
ma 12:29
 9/15 anonim ***** válasza:
Egy éves korig figyeltem a sózásra, az ő adagját kivettem, mielőtt a végleges sómennyiség belekerült az ételbe ( lehet nekik sózni, de mértékkel). Egyébként mindent kapott, amit ettünk, kivéve nyers húst, nyers tojást, füstölt húsárut, mézet. Kifejezetten szerette a fűszeresebb ételeket, amíg a bölcsiben meg nem tanulta a válogatást.
ma 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen nálunk is kap mindent is, nyers hús, tojás, hal, nem pasztörizált sajt stb kizárva.. Próbálok zöldfüszereket használni, de a só nagyon hiányzik belőle. Eszik mackósajtot pl láttam abban is van só, de félek neki minimálisan is sózni, hány hós kora körül sóztál? Pici borsot is használsz? Pl pirosaranyat, gúlyáskrémet meg delikatot meg ilyen olyan leveskockákat sem használok amióta azt eszi amit mi.
ma 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!