Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babám tényleg...

9 hónapos babám tényleg nagyon le van maradva?

Figyelt kérdés

Kedves anyukák!


Kisfiam nemrég lett 9 hónapos. Sajnos úgy tűnik kicsit lassabban fejlődik,mint kortársai.

Még nem ül egyedül, nem mászik, csak kúszik. Az ételt egyedül nem emeli a szájához, csak a vízespalackját.


A védőnő jól rámijesztett, hogy le van maradva, s mihamarabb neurológushoz vigyem.


Tényleg ekkora a baj?



tegnap 14:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom egyedül kúszni kell 9 hónaposan.

Na de egy neurológus szerintem nem árt, főleg, ha elültette a bogarat a füledben.

tegnap 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Nem, nem négykézlábazik. Kúszni is csak nemrég kezdett, de az többnyire szabályos.


Kérek beutalót neurológushoz, hogy lássuk, mi a helyzet.

tegnap 15:25
 13/15 anonim ***** válasza:

Az enyém is csak kúszott 9 hónaposan. Minket korai fejlesztő e küldött a védőnő, ott meg elmondták, hogy csak 10-11 hónaposan kell másznia és csak mászás után ülnie, szóval egy hónappal későbbre hívták vissza. Valamiért a védőnő szeretnék korán riogatni....


Az evést azt nem tudom, az enyém evett darabosat 9 hónaposan (támaszkodva már kiült, így etetőszékbe már beültettem). Viszont sokan 6 hónaposan rögtön darabossal kezdenek, egy 6 hónapos is már általában a szájához veszi a kezébe adott ételt (meg mindent), szóval azt 9 hónaposan szerintem már igencsak kéne.

Ha ilyen hosszú kukit adsz neki úgy, hogy az öledben van(pl. Dm-ben lehet kapni) azt sem eszi meg?

tegnap 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
52%

Engem szerencsére nem riogat a védőnő, mondjuk amúgy sem vagyok a szívbajos fajta. :)

Fiam 10 hónapos, egy hónapja kúszik, múlt héten kezdett négykézláb hintázgatni, gondolom következik hogy ebből megindul.

Én látom, hogy minden héten mutat valami újat a mozgásfejlődése is, így nem hagyom, hogy bárki paráztasson. :)

tegnap 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Most barátkozik a darabos étellel, nyitja a száját, de várja, hogy én adjam a szájába. A kezébe ha veszi, csak összenyomja, játszik vele. Hiába irányítom a szájához, úgy nem akarja megenni.


Köszi mindenkinek a válaszát, remélem, nálunk sincs nagy baj. Első baba, így nem vagyok teljesen tisztában vele, mikor milyen fejlődési mérföldkő van. Az inteneten meg mindenhol mást lehet olvasni.

tegnap 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!