Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A szájpenész lehet egybefüggő...

A szájpenész lehet egybefüggő fehér lepedékszerű? Vagy foltokban jelentkezik?

Figyelt kérdés

Esetleg képet hol találok róla,mert én itt is, google-n is szétnéztem de egyszerűen nem jutok 1-ről a kettőre,nem tudom eldönteni h ez szájpenész vagy sem...

A szájpenésztől egyébként lehet nyűgösebb,az fáj?


2009. jan. 7. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Azok apró kicsi karikák a nyelven, szinte bárhol, ha csak fehér a nyelve, az nem az.
2009. jan. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Az én lányomnak egybefüggő, fehér lepedékes volt a nyelve.Le lehetett kaparni róla( gézlappal) Boraxos ecsetelővel pár nap alatt elmúlik.

keresztfiamnak, foltokban volt, illetve fehér pöttyök a zájpadlásán, Afta- ezzel jött haza a kórházból. Erre is ecsetelőt adnak.

A védőnő azt mondta, hogy nem fáj, de szerintem azért érzik a babák. Az én lányom állandóan a szájába vett valamit.Viszketni szerintem viszket.

Mióta volt szájpenésze én egy héten 1x ecsetelem a száját.

2009. jan. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt szájpenész a nyelvén,meg a szájában is. Pici pöttyek,és le lehet dörzsölgetni fültisztító pálcikával. Én borax glicerint vettem rá a gyógyszertárban.Cumira lehet tenni,vagy a pálcikára,és azzal picit megdörzsölgetni. Én kérdeztem a doktornőt és azt mondta ez nem fáj a babáknak.
2009. jan. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

nekünk egybefüggő volt a nyelvén és a szája oldalán is. Mi orvosunk azt mondta, a glicerines nem ér sokat, és felírt vmi mást. A nevét sajnos nem tudom, de ezt is a gyógyszertárban keverték ki. (ricinus biztos van benne)

2009. jan. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szió!

A leírtak alapján tényleg szájpenész. Az előttem szólók mindent leírtak, én csak annyit tennék hozzá, hogy feltétlenül gézlappal kend be a száját, bármilyen ecsetelőt is kaptok a dokitól. Én sajnos fültisztítóval csináltam olyan 2-3 hétig, de nem tudtam megszabadulni tőle. Az igazi változás akkor állt be, mikor már a gézlappal töröltem ki a száját, mert akkor sikerült igazából "kiszedni" a lepedéket.

Amiatt ne aggódj, ha kicsit elhúzódik a gyógyulás, viszont kezeletlenül nem szabad hagyni.

Remélem, tudtam segíteni.

Zita

2009. jan. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben,akkor bekenem biztos ami biztos ,és majd a dokinál rákérdezek,hogy az-e.Köszönöm a válaszotokat.
2009. jan. 7. 14:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!