Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányásos betegség. Hogy...

Hányásos betegség. Hogy vészelted át? Mikor mit adtál a gyereknek enni? Meddig tartott?

Figyelt kérdés

Nagylányom 28 hós, tegnap este azt vettem észre, hogy bújik, pedig pörögni szokott. Meleg volt, megmértem, 37,5. Épp nurophent készítettem, mikor hányt, és utána még 2X 1-1 óra mulva. Éjjel nagyon szomjas volt, adtunk neki inni, mindjárt visszajött, utána nem kapott. Nurpohent nem kapott végül és a kupot is kinyomta magából, de 37,5 fölé nem ment a láza mostanra sem.

Reggel mentünk orvoshoz, nem talált semmit, azt mondta, adjak neki inni, meg krumpli, ha bírja, és meglátjuk.

reggel 9-11 között elrágcsált két kenyércsücsköt, meg ivott egy jó pohárral apránként, azóta jókedve van, mozog, nem hányt, de hőemelkedése még van.

Lehet, hogy ennyivel megúsztuk? NAgyon örülnék neki... hányásfóbiám van!:-((

Délben kap krumplit, meg este is, holnap már ehet óvatosan?

Ti hogy csinátátok?


2010. nov. 2. 11:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mi is elkaptunk egy hányós-hasmenős vírust, 11 hónapos volt. Doki felírt egy port, amit a vizébe kellett tennem, és megitatni vele. Ezen kívül kapott Smectát, és fél ampulla Normaflore-t. Sajnos nálunk az volt, hogy én elkaptam tőle, és én cudarabbul voltam, mint ő. Doki azt mondta egyébként, hogy krumpli, rizs, répa, ami egy picit megfogja, és könnyen emészthető.

Egyébként nekem is hányásfóbiám van, gyűlölöm, és szinte rettegek tőle. Mindenesetre ha vírus, akkor gyakran moss kezet, és az övét is, és ne nagyon puszilgassátok egymást, mert egymást oda-vissza fertőzhetitek.

2010. nov. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sodioral por pótolja az ionokat,én 1 tasakot osztok el egész napra.Smecta hasfogó.4-5 napig érdemes diétáztatni és utána is óvatosan kell visszaállni a rendes étrendjére.Normaflore-t napi 2 adtam,most áttértünk a Pro kid-re.Ha hány csak 2-3 korty folyadékot kapjon 10 percenként.A hirtelen megivott nagy mennyiségű folyadék csak izgatja a gyomrát és kipakolja.A hőjét mérd gyakran,én 38 °-nál adok lázcsillapító szirupot,hányásnál kúpot.Nekünk a Mexalen szokott beválni.Erős hányás esetén jó a Daedalonetta kúp.
2010. nov. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Kortyonként ivott egész délelőtt, megevett két pici kenyércsücsöt, meg most ebédre egy fél főtt kurumplit és fél pohár vizet. Most alszik

Remélem nem lesz már gond.

Doki nem adott semmit, végül nem is sokat hányt, hasmenése meg egyáltalán nincs. Ha az lenne, kéne normaflore a doki szerint, de így nem.

Lázát mérem, a 37,5-re meg azt mondta a doki is, hogy dolgozzon csak a szervezete, de ha feljebb megy, persze adjak neki valamit.

2010. nov. 2. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!