Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megfertőzödhetett a babám...

Megfertőzödhetett a babám körömgombával?

Figyelt kérdés
5 hónapos babámmal a hétvégén először voltunk rokonlátogatóban, mert nagyon messze lakunk a családtól. Édesanyám nagyon várta már, hogy láthassa, egyből kézbe vette, megsimogatta. Csak akkor vettem észre, hogy az egyik körme le van kenve fehérre (Neolaque). Rákérdeztem, mondta hogy gombás. Látszott, hogy már fel van válva a köröm, meg van vastagodva, nagyon elhanyagolt állapotban van és kezd a többi körmére is átterjedni. Nyilván átvettem tőle a kicsit, nem is engedtem, hogy tovább fogdossa, de azóta nagyon félek, hogy megfertőzte. Tudom, általában ennyitől nem fertőződik meg valaki, de egy babának ugye még nem elég erős az immunrendszere. Van okom aggódni?

júl. 29. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, dehogy.
júl. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy van.

Ennyitől nem kapja el senki.


Én Márciusban kaptam el a körömgombát. Rossz műkörmöst választottam, lényegében ennyi volt az oka.

Senki nem kapta el a családban, pedig mind a 10 körmöm érintett volt.

1éves a lányom.


Halkan megjegyzem, a neolaque átlátszó, nem fehér.

júl. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
25%
Reméljük az anyóshoz többet fogod ezután vinni a gyereket.
júl. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Körmös vagyok.

A körömgomba terjedéséhez minden esetben kell egy apró sérülés amin át bejut a szervezetbe, sima érintés útjan nem terjed.

Ha bejut sem 100 százalék hogy maga a fertőzés kialakul.

Kézen még minimálisabb az esélye mint esetleg lábon.

Ezen felül pedig hiába gyengébb a gyerekek immunrendszere, a szervezetük az ilyen fajta külső hatásokkal szemben még sokkal ellenállóbb mint a miénk.

Összegezve kb 0 százalék az esélye hogy elkapta.

Viszont édesanyád egészségi állpotára nem ártana odafigyelni, mert a kéz körmén megjelenő körömgomba általában extrém módon legyengült immunrendszert jelez.

júl. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!