Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónaposnak még mindig kaki...

7 hónaposnak még mindig kaki gond hozzátáplálásnál?

Figyelt kérdés

A lányom 7 hónapos.


A napi evések:


7:30-tápszer 210ml

11:00-gyümölcs/főzelék püré 50-100 gramm + 90-150ml tápszer

16:00-tápszer 210ml

20:00-tápszer 210ml


Evések között napi 150ml víz/tea(pukik miatt a tea) aprádonként. Többet nem fogad el. Ezen kívül ha lát nálunk valamit mindenből kóstoltatok 1-2 falatot, legtöbbször csak megnyalatom vele a dolgokat tehát a gyomrába minimálisan kerül. Enni szeret, kéri a sűrűbb ételt, ha lát valakinél ételt és nem kap sír.


Ami a gond: Nem tudom kiváltani a 10 óráit sem mert akármennyi pürét adok neki csak kéri a tejcsit rá.

A másik gond: Ha pürét kap valamiért a 4 óra helyett

legtöbbször csak 3 órát bír evés nélkül amit nem értek mert a püré ugye sűrűbb állagú..

A harmadik gond: Akármit adok neki 1-2 napig krémesebb állagú a széklete, aztán 1-2 hétig csak pici gubics egybe állt széklete van MINDENTŐL. Szét nyomható, de látszólag kemény egybe állt, és nehezen nyöszörögve, rosszabbik esetben sírva nyomja ki (sírásra egyszer volt eset).


Mit rontok el? Tornáztatni nem engedi magát egy ideje mert feszíti magát (magának mozgatja, lábát szopogatja, rugkapál , rendben van a lába csak nem szereti ha tornáztatjuk), pocaksimi van, hason feküdni imád, szinte nem is akar a hátán feküdni mióta hasra tud fordulni.


(Kúszni-mászni, ülni még nem tud. Húzza magát ülésbe pl. A baba kocsiban vagy ha a kezünket oda adjuk neki, a mellkasát nyomja felfele, húzza magát kézből de a fejét nem emeli. Pedig mikor le is teszem aludni vagy csak fekvő helyzetben tartom az ölemben akkor emeli a fejét is üléshez, ölben teljesen tartja magát mint aki már tud ülni, le sem teszi rám a fejét csak ha altatom. Kinyomja magát hason karból, hasról hátra fordult párszor, aztán egyszer maga alá gyűrte a kezét és azóta csak ritkán fordul vissza a hátára, tud, csak nem akar, inkább nyöszörög hogy mi fordítsuk meg. )


Eddig kapott almát, almát kekszel, banánt, krumplit, salátát, barackot, szilvát, murkot, sárga dinnyét a napokban, körtét (a körte csinálta a legnagyobb székrekedést eddig), most meg próbálnám az avokádót.


Orvos tanácsára kezdtem el a hozzátáplálást 5 hónaposan enyhe reflux miatt amit gyógyszerrel még nem kell kezelni. Enne mindent a kicsi de mindentől kemény a kaki és már nem merek adni neki, nem tudom mit adjak neki hogy ne legyen így :(


Amíg csak tápszeres volt napi 2-3 krémes kaki volt, a hozzátáplálás óta van ez a gubics, felnőtt kaki szerű széklet.



júl. 28. 10:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
73%
Etetőcumi, nem feltétlen gyümölcs hisz mást is lehet bele tenni.Uborkát stb.
júl. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Kedves 10-es, nem, nem cukros kekszet adtam és azt sem folyamatosan. A barackot, körtét és szilvát egymás után vezettem be magában, és az is fogta a pociját. Kekszet az almához tettem, nem magában majszolta, és azt is minimálisan. Ja, és krumplival is 3 napig próbálkoztam de nem ízlett neki így nem is kapott azóta. Tehát nem "tömöm" vele a babát. De gondoltam érdemes megemlíteni hogy próbálkoztam azzal is.
júl. 28. 22:26
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
De nem is kell egy babának magába krumplit adni,sose tettem, összekevertem egy másik zöldséggel.
júl. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot mindenkinek :) jelenleg az avokádót szereti első kóstolásra és a széklete is rendben lett mára. :) végre találtam valamit ami nem okoz gondot.
júl. 29. 09:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!