Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felkeltitek a babát szopizni,...

Felkeltitek a babát szopizni, ha letelt a 3 óra?

Figyelt kérdés
A babámat kb. 3 óránként szoptatom, akkora szokta kb. ő is kérni. De ha elalszik pl. nappal, nem mindig kel fel 3 óra múlva. Mennyi ideig hagyhatom aludni, ha letelt a szopi idő? éjjel van úgy, hogy csak 5 óra múlva ébred. Az nem sok. Tegnap volt 3 hetes a kisfiam.
2010. nov. 1. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
én csak akkor ébresztgettem amikor hazajöttünk a kórházból és 3 óránként ennie kellett a sárgasága végett.amúgy én nem ébresztettem fel soha.
2010. nov. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Fel ne keltsd!!!!!
2010. nov. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
nincs olyan , hogy meddig hagyhatod. a lányom 3 hetes korától este 7-reggel7ig huzza a lóbőrt, sose ébresztettem fel,azóta is ugyan igy alszik.
2010. nov. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Bocsi, lemaradt a kérdőjel. Szóval a 3 és 5 óra az nem sok?

De akkor nem keltem fel, csak érdekelne, hogy Ti hogy csináljátok. Köszi.

2010. nov. 1. 15:16
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ.


Beteg, besárgult, lázas stb babát nem hagyunk 3 óránál tovább aludni, mert nála az aluszékonyság a kiszáradás jele. Egészséges, élénk, éber, jól fejlődő babát azonban, akinek van kellő számú pisis és kakis pelusa, lehet tovább is hagyni aludni, amennyit igényel.


Enyém fiam 3 óránként kérte, mint egy óramű. Ha néha kitolódott 4 órára, hagytam.

2010. nov. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Soha nem keltettem fel!
2010. nov. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
Nekem első nap már az javasolta a gyerekorvos, hogy 3 óránkánt szigoruan ébreszem fel és ettesem meg a kicsit. Pedig semmiféle sárgulás és egyéb betegsége nem volt. Mivel első gyermek és tapasztalatlan vagyok/voltam. Betartottam amit mondott éjszaka nem akkor hagytam aludni. És én nem bántam meg mert annyira hamar lett napirendje a kicsinek, hogy hihetetlen volt. Meg nekem is jó volt mert aztán már tudtam simán mikor mi a baj miért sír éppen. Ha letelet a 3 óra és sírt tudtam ,hogy éhes. Szóval én így csináltam de nem bántam meg.
2010. nov. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eszembe sem jutott volna soha felébreszteni, pláne éjjel. Két hónapos korától át is aludta az éjszakát rendesen a babóm. Nyugodj meg, ha éhes, fel fog ő ébredni...

Természetesen a betegség az más, ahogy előttem is írták.

2010. nov. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha sárga akkor igen, ébreszd fel 3-4 óránként. Ha nem sárga, akkor hagyd aludni, főleg éjszaka.
2010. nov. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!