Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5.5 honapos baba baj ha előre...

5.5 honapos baba baj ha előre hátra hintázik 4kézláb?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 5honaposan elkezdett ugy előre haladni hogy le rakta a fejet és előre tolta magát a lábával nah én meg örültem h nem soka kúszni fog . 3napja elkezdett hátra haladni tegnap meg félig maga alá húzta a lábát és hintazik előre hátra. Még előre bukik de 3x mozog mire elore esik.
júl. 17. 12:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%

Hatalmas baj. Kötözz a végtagjaira ólomsúlyokat és rakd a kiságyba.


Most komolyan, szerinted ebben mi lenne a baj?

júl. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
23%

Majd jönnek a "nekem se kúszott és nics semmi baja" anyukák.

De valamiért a szakemberek mégis ilyenkor megpróbálják a kúszó mozgásformát forszírozni, és megtanítani a gyereket abban közlekedni. A szomszédunk gyerekének a kúszását bő 1 hónappal meg tudta így nyújtani a Dévényes. Én biztos kikérném egy szakember véleményét. Ha meg kihagyja a kúszást, oviban automatikusan vinném TSMT-re.

júl. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Ezekkel a mozgásokkal a kúszásra készül elö.
júl. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%

2-es, nem kell oviig varni a fejlesztessel. Mi speciel 8 honapos kora ota jarunk tsmt-re. De ez is csak egy terapia a sok kozul, lenyegteln is, csak azert irtam, mert ha baj van, akkor jobb nem varni.


Viszont ebben az esetben azert meg kivarnam, hogy mi tortenik, nem kell azonnal panikolni.

júl. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
4: tapasztalatom szerint egy ovis együttműködőbb a TSMT gyakorlatok végrehajtásánál mint egy 1 év körüli gyerek. EZért mondtam az ovit, illetve akivel én beszéltem (dévényes), ő is azt javasolta. Sőt ő konkrétan azt mondta, hogy minden ovisnak kötelezővé tenné, mert hátránya nincs, ellenben a nagytöbbségnek biztos, hogy van ilyen-olyan le nem épült reflexe vagy idegrendszeri "fejlettlensége".
júl. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Oke, de ezt nem te dontod el, hanem az orvos. Mert ugye nem gyogytornaszhoz viszed a gyereket, ha van vele valami, hanem orvoshoz, aki kiirja a terapiat.


Minket neurologus kuldott speciel es az egyuttmukodes is egy olyan dolog, ami pont nagyon gyorsan javul(hat)a tsmt hatasara. Es nyilvanvaloan mas-mas feladatok vannak kulonbozo eletkorokban.

júl. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az én fiam a kommandós kúszással kb. 1 napig próbálkozott, aztán váltott is mászásra. Viszont a hasán nagyon sokáig forgott körbe, amivel tudott valahogy haladni is, mint megtudtam, ez a mozgás is kúszásnak számít.

Az önálló járásig jártunk egyébként feszesség miatt gyógytornára folyamatos neurológiai kontroll mellett, sosem mondták, hogy probléma lenne ebből, hogy nem nagyon "kommandózott".

(Már 22 hónapos múlt, néha szokott "poénból" kúszni azóta 😀)

júl. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Várok még . 6honapos statusznál meg mondom a dokinak ha nem változna a dolog.
júl. 17. 14:26
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem ezt akkor csinálta mikor mászásra készült elő. 4.5 hónaposan kúszott, 5.5 hónaposan 2 hét alatt felült, felállt és elkezdett mászni is. Kb 5 hónaposan kezdte ezt a hintázást, ilyenkor erősíti az izmait hozzá.
júl. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha helyesen képzelem el a szitut, ezt hívják "kutyazasnak"készül a mászás rá.

Fiam is csinálta

júl. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!