Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabám nem fogadja el a...

Kisbabám nem fogadja el a lefejt anyatejet. Hogyan tudnám elfogadtatni vele?

Figyelt kérdés
Babám 6 hónapos, 100% iszsz baba, nemrég kezdtük a hozzátáplálást, egyelőre csak kóstolgat. A problémám az lenne, hogy semmilyen formában nem fogadja el a lefejt anyatejet(tápszert sem). Azért lenne erre szükség mert hamarosan lesz kéthetente egy olyan programom amikor több órát nem leszek itthon és biztosan bele fog csúszni egy etetés amikor a férjem lesz vele itthon. Eddig 3x próbáltuk , h lefejt tejet akart neki adni a ferjem de iszonyat elutasító volt, hatalmas üvöltés és sírás lett a vége😞. Cumisüveget élből elutasítja, de semmi másból sem hajlandó meginni. (Tanulópoharat & kis feles poharat napi szinten használunk, ezekből ügyesen iszik vizet) Annyira nyomatta nekem a cumizavart a védőnő, gyerekorvos az elején, h nem tanítottuk meg a cumisüveg használatára, már kicsit bánom mert akkor most nem lenne ez a dolog… Olyanok válaszát várom akik küzdöttek hasonlóval és sikerült megoldani.
jún. 28. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én beleöntöttem a sima pohárba, amikor már nagyobb volt, mert neki se kellett a cumisüveg. De csak 7-8 hónapos koráig működött, onnantól sehogy, semmilyen formában nem ivott lefejt anyatejet, csak szoptatva. Viszont 7-8 hónaposan már beérte azzal is, ha nem tejet evett, hanem egy üveg bébiételt.
jún. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk ez volt. Egészségügyi okok miatt nem voltam itthon. Nem akarta elfogadni cumisüvegből, de amikor nagyon éhes volt már, akkor megitta. Nem tetszett neki, de az éhség rosszabb. Jól kell választani cumisüveget is, hogy tudjon inni belőle. Van amelyik folyik össze-vissza és mire ráérez, addigra elmegy feleslegbe a sok tej.
jún. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Ó, ne vegyél rá mérget, hogy ha megismerkedik a cumisüveggel, akkor nem lenne ez. A miénket megismertettük vele, de ebben a korban, sőt már 4 hónaposan sem volt hajlandó meginni a lefejt anyatejet. Egy barátnőm ugyanezzel szembesült a saját gyerekével. És neki literszámra volt fejve...
jún. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Svéd pohárral vagy kiskanállal próbáljátok.
jún. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a cumisüveg miatt van valószínűleg. Ha éhes lesz, majd elfogadja, plusz segít, hogy te nem leszel a láthatáron. Elsőre nem lesz egyszerű menet, készítsd fel a férjed lelkileg.
jún. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nem leszel ott, akkor is lesz mit ennie. Ezen ne aggódj. A lányom se fogadta el soha a lefejt tejet. Frissen fejve sem. Mikor már beszélt, mondta is, hogy nem jó cicitej, cicit kérek.

Ha a férjemnek kellett megoldani az etetést (7 hónapos volt, mikor 2-3 órákra elmentem otthonról), mert nem értem haza, adott neki szilárdat. Éhes volt, megette, aztán mikor hazaértem, megszoptattam.

jún. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vagy mert szomjas. Lefejt tejnél keveredik, ha szopná, akkor az eleje híg lenne. Adj neki inni
júl. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!