Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2,5 hónapos babát hogyan...

2,5 hónapos babát hogyan tudnék tartósan lefoglalni?

Figyelt kérdés
Az utóbbi hetekben úgy tűnik, mintha egyszerűen unatkozna. Megköveteli minden figyelmem és időm. „Gagyogunk” egymásnak, azzal jól elvan, sokat nevetgél. Aztán megunja. Kontrasztos kártyákat nézegetünk, elvan 15-20 percig, megunja. Babakocsizunk, naponta fél órát, azt is szereti. De amikor nem vele foglalkozok, olyankor világ vége van, jön a savanyú arc, aztán az üvöltés. Szóval az a gond, hogy a figyelmemet akarja, ÁLLANDÓAN (kivéve arra a kétszer fél órára, amit napközben hajlandó aludni). Esélytelen bármi mást csinálni mellette, még szerencse, hogy munka után a férjem besegít. A kérdésem, hogy egy ilyen idős babát hogyan lehet „szórakoztatni”? Milyen elfoglaltság van, ami kicsit hosszabb ideig is leköti? Nektek mi vált be? (első gyerekes anyuka vagyok, és még nagyon tapasztalatlan)
jún. 27. 13:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Ez ilyen. Egy gyerek ilyen. Még túl se vagytok a negyedik trimeszteren. Mit vársz?
jún. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez normális. Én le se tehettem a kezemből vagy 3 hónapig egyáltalán. Ezeket nem mondja senki vagy csak túlzásnaj fogja fel az agyunk mielőtt lenne gyerek. De a valóságban 100%-ot követel a baba és azt magadtól kell elvenned máshogy nem jön ki.

Sajnos ez van, de majd fokozatosan könnyebb lesz.

jún. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Nekem hordozókendő és házimunka. Viccen kívül, ennyi idősen a főzés volt a babám kedvenc elfoglaltsága. Játszószőnyeget is szerette, a színes "csak szőnyeget" is, és azt a fajtát is, amire játékokat lehet akasztani.
jún. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hordozokendo, tobb babakocsis seta.


Azt kene elerni, hogy tobbet aludjon, mert iszonyatosan keves ez a 2 alvas neki, picike meg. 1 evesem alszik napi 2x 30 percet.

Tudom, nyilvan konnyu mondani. Adamo hinta esetleg? Rezgos pihenoszek?

Amugy meg igen, foglalkozosak a babak, gyerekek, hat ez ilyen. Kesobb annyibol konnyebb lesz, hogy mar talan jobban elvannak “egyedul”, de ugye ez is valtozo. Az en kisfiam mar szuperul eljatszik 1 evesen, de szorosan mellette kell ulnom, mert epp szeparacios szorongasa van es ha felallok, sikitva sir.


De nekem most meg azert igy is konnyebb, mint az elso 3 honapban, amikor lerakni nem tudtam.

jún. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A 2-szer fél óra alvás napközben, az nem valami sok. Az ébrenlét az bizony olyan, amit írtál, a legtöbb babát ebben a korban semmivel nem lehet lekötni, ami nem te vagy.

De miert alszik vajon ennyire keveset? Mas lenne a helyzet kicsit, ha többet tudna aludni.

jún. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

2.5 hónapos. Igen, tök normális, hogy a közelségedre vágyik.

Ha szereti a babakocsizást, ne csak félórát babakocsizz, hanem sokkal hosszabban. Te is kiereszted a fáradt gőzt, ő is jól elvan közben.


Ha kellemes az idő, simán lehet vele 1-2 órát is sétálni, napi többször. Megeteted, ha jön az alvásidő, mehet a babakocsizás.

jún. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

Nem is ertem, mit varsz egy 2,5 honapostol ?? Tartosan lefoglalni ? Majd 6 evesen !


Babakocsiztunk ennyi idosen napi 3-4 orat.

Fel orat van kint naponta?

jún. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az azért meg van, hogy egy 6 éves gyereknél iskola érettségi követelmény hogy legalább 45 percig le lehessen foglalni? Ugye nem volt komoly a kerdesed?
jún. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Max 5-10 percre tudod lefoglalni. Ennyi ideig képes figyelni
jún. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem most lesz 4 hós és nekem is irtó keveset alszik. Egyszerűen ha fejre állok se tud annyit aludni amennyit kellene.

Van hogy 10 percet alszik és képtelenség vissza altatni. Van hogy fél órát. Nem tudok mit tenni vele.

jún. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!