Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit és Mikortól érdemes...

Mit és Mikortól érdemes tanítani a babáknak?

Figyelt kérdés
Jelenleg 8 hónapos. Most elkezdtem pl hogy hol az orra, szeme, feje, szája... Mondom neki ha valami kemény, puha. Vagy a formákat kocka, kör stb... Vagy még korai? T1i miket magyaráznátok neki? Illetve milyen szavakat mondanátok neki. Közbe ha csinálom a dolgom mondom neki. Vagy pl ha megyünk az ablakhoz mondom neki hogy ablak stb

#Baba tanítás
jún. 26. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem tudom, mikortól kell, de én már kb a szülőágyon ilyeneket mondtam neki, mert gőzöm se volt, mi mást mondjak 😂 még csak három hónapos, nyilván nem tud még válaszolni, de amíg pl a játszószőnyegen van, folyamatosan olyanokat mondok neki, hogy keressük meg, hány zöld dolog van, meg hogy hol a zsiráf, hol maci keze lába... Mert passz, hogy mi másról gügyögjek neki :D
jún. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hat szerintem ilyenkor még ez nem igazán tanítás jellegű, én is beszéltem hozzá de késöbb az első szava inkább apa anya szia pápá meg ilyesmi volt ilyenkor még olyasmik érdekelték hogy, hogy tudd “dobni” vagy vicces volt eldönteni dolgokat “epítőkockavár” ruhákat rakosgatni jobbra balra vagy valamibe bele pakolni. Hogy ha valamit megforgattunk előtte szóval, hogy inkább az ok okozat volt ami jobban érdekelte lekötötte. De beszéde szerintem nem feltétlen ettől függ engem halálba szekáltak, hogy énekeljek neki meg olvassak mert az jó hàt nem tettem de mar két évesen folyamatosan beszélt.(persze babanyelven de érthetően) Aztán van aki meg 3 évesen kezd.
jún. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tanítottam kifejezetten. Mondókáztunk, beszéltem hozzá, mikor mit csinálunk, hol vagyunk, kik vannak ott. A testrészeket is mondókával tanulta meg.
tegnapelőtt 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nyilvan itt ha folyamatosan beszelsz hozza fontos lenne hogy artikulalva nem gugyogve mert igy tanul meg beszelni. Nem azt tanulja meg hogy melyik a zold hanem maga a zold szot kimondani majd :) lehet az elso szava mama lesz de 2 evesen nem babanyelven fog beszelni hanem normalisan.. mert a babanyelv az nem beszed ,:D


Amit mondani akarok hogy amelyik gyermekkel foglalkoznak es beszelgetnek az sokkal elobb es tisztabban fog beszelni..

tegnapelőtt 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!