Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hós baba éjjel órákra...

6 hós baba éjjel órákra megebred? Miért?

Figyelt kérdés

Letettuk 19:15-kor. 1 óra múlva kipattantak a szemei. 2 órát altattuk vissza.


4kor szintén fenn volt 1,5 órára.


Napkozben se aludt jól.


Nem ertem.


Nem először fordul elő, ezért pr9baltuk csokkentenia nappali altatast, nem ment, 2 óra után elfarad nagyon. Nem értem mi nem működik


jún. 10. 11:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hányszor alszik és mennyit? Mennyit bír ébren lenni?
jún. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

2 nagyon nagyon max 2,5 9rat tud ébren lenni. 3x alszik. De tegnap 2x aludt kivetelesen. A második altatas nehezen jött, elhuzodott. (Hol fogzik hol nem, ez is belejatszik.... de éjjel nem sírva ébredt!)


Mozgsfejlodesre gondoltam még, mert megint haladgat.



Plusz észre vettem h almaban elkezdett így "rangani " mint mi felnottek néha. Ilyet eddig nem tapasztaltam.

jún. 10. 11:48
 3/12 anonim ***** válasza:

Mennyit alszik összesen így egy nap 14 órát?

Simán lehet a mozgásfejlődés is, de tudtommal alvás átállásnál szoktak felébredni így.

Illetve lehet alvási regresszió is. Az ugye összefügg a mozgásfejlődéssel.

jún. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Amúgy 14-15 órát szokott összesen.



De most így a tegnapi napival és ejjelivel, kb 12, max 13.


Amúgy reggel 5-6-7-kor kel, ma a felborulas miatt aludt fel 9ig, úgyhogy szerintem megint csak 2 alvasa lesz így.

Teljesen felborult...


Amúgy és ebredt5x 6x éjjel. A fogzaskor többször. Most nem ebred annyit, csak ébren van 2 órát. :D


Olvasom itt, hogy jaj mikor alussza át újra az éjszakát?


Hát nekik üzenem, ő meg sose aludta át. Sőt 5 óra volt a max, egyben, az is 3 hosan kb. Azóta örülök ja van 3 egybefuggo óra alvás éjjel.


Pedig tapszeres...

jún. 10. 15:30
 5/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg regresszió lesz. Hogyan altatod el? Illetve hol alszik napközben és este? Mit csinálsz mikor felkel? Ha felkel akkor sír is vagy csak nyögdécsel és forgolódik?

Amúgy nem minden baba alussza át az éjszakát, ezen ne aggódj. Segíthetsz esetleg egy kis alvástréningel (nem a sírni hagyni fajta, azzal én sem értek egyet).

jún. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Mindig az agyaban, új helyen nem alszik, mert azzal van elfoglalva h mi ez az új?


Volt h probaltM köztünk altatni amikor sokat ébredt, de a parnam izgi lett neki, és megebredt.



Próbáltam h nem veszem fel, csak a hatara teszem a kezem, de behergeli magát, és ettől megebred. Ezért mindig felveszem, ha felsir, általában pikk pakk visszaringatom. Amikor így megebred, általában nem sirva, csak "kialudt ". Szóvá igen, ha megebred, sír, sokszor eléggé, de könnyen megnyugszik.


Treninget nem próbáltam, csak az agresszivat ismerem. Azzal probalkoztam h nem ugrok azonnal, de ettől inkább megebred. Nem akartam rizikozni.


Mindig ringatva altatjuk, sokszor zenere.

jún. 10. 17:15
 7/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az lesz a baj akkor, hogy ringatjátok. Magától kell megtanulnia elaludni, mert a babák ha megébrednek úgy tudnak visszaaludni, ahogyan elaludtak.
jún. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

És hogy tudom leszoktatni? :(


Más babák akik atalusszak az éjszakát, őket nem ringatjak?


Sokan eves kozben alszanak el, nekik is állandóan tápot csinalnak?

jún. 10. 19:09
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát én mikor ezeket olvastam azt mondták, hogy pl ha ringatva alszod elkezdesz énekelni is neki mindig ringatásnál, aztán 1-2 hét múlva már nem ringatod, de lerakod az ágyába énekelsz neki. Aztán egy idő után azt sem.

Hogy van egy inger amit csináltál, ahhoz adsz egy újat, majd később elveszed a régit. És úgy tovább. Nem tudom mennyire érthető.

Van még a felvesz letesz módszer. Hogy leteszed az ágyba, ha eljezd sírni, kiveszed megnyugtatod és megint leteszed. És ezt így folyamatosan. Illetve ha este elkezd nyügi lenni akkor ne vedd ki. Csak ha sír. Ha vissza tud aludni tök jó, ha nem akkor segítesz neki de akkor sem egyből, csak ha sírni kezdene.

jún. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! Egyszerűen nem tudom elkepzelni a babamrol, hogy elalszik miközben eneklek. (Szoktam). Vagy egy ideig szabad ringatni, q végén ha lassan elalszik, akkor rakom be az ágyba? Ezt talan eltudom képzelni.
jún. 10. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!