Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kaparja állandóan a fejét?

Miért kaparja állandóan a fejét?

Figyelt kérdés
3 hónapos babám kb egy hete szinte egész éjszaka a fejét kaparja, szemét, orrát, arcát dörzsöli, emiatt nem tud rendesen aludni (meg ugye én se). Már egy jó ideje koszmós a feje, az orvos csak annyit mondott, hogy hajmosás előtt kenjük be olajjal, majd a mosáskor dörzsöljük le, de ez a mai napig nem szüntette meg a koszmót. 2 hete használunk Babe sampont, egyelőre az se művelt csodát. A koszmó miatt viszketne neki? De akkor az arcát miért gyűri? Más is küzdött ilyen problémával?

jún. 3. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A fogcsírák mozgolódnak.
jún. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Ez inkább fogzás. Koszmó nem viszket.

Egy olajozással azt el tudod tűntetni: jó vastagon beolajozod a fejét, hogy tocsogjon. Hagyod pár percet hatni. Sűrű fogú fésűvel óvatosan lekapargatod neki. Ha nagyon vastag akkor ugyanezt többször. Majd utána ha használod a babe sampont nem fog visszajönni. Megelözésre jó, de kezelésre nem.

jún. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
A koszmó, azaz seborrhea nagyon viszket és nem gyógyítható, csak a tüneteket lehet enyhíteni.
jún. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez érdekes. Mindhárom gyerekem egyszer volt koszmós csecsemőkorában, azóta soha. A legnagyobb 16 éves, akkor azóta gyogyithatalan beteg, csak nem tudok róla?!
jún. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a kókuszzsírt a koszmóra. Nálunk is koszmós volt a baba és semmi nem segített. Próbáltuk a babe sampont, gyógyszertári olaj, babaolaj. A kókuszzsír kb 1,5 hét alatt leszedte. Úgy csináltam bekentem sapka fel és egy óra után sapka le és fürdetés, hajmosás.

Próbáld meg hátha segít.

A fiam 8 hónapos lesz mai napig szokta matatni a fejét és már nem koszmós. Szóval szerintem nem attól piszkálja.

jún. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem 6 hónapos, ő is folyton dörzsöli az arcát, szerintem a fogzás miatt.

Koszmós volt, én bekentem azt a részt babaolajjal, hagytam egy ideig ázni, aztán óvatosan fülpiszkálóval leszedtem. 2 alkalom kellett hozzá, de lejött. Azota nem volt.

jún. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!