Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7-8 hónapos babával ti miket...

7-8 hónapos babával ti miket játszotok illetve mit tanítotok nekik? Szaglás tapintás stb..

Figyelt kérdés

#Játszás és tanítás
máj. 29. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tanitok semmit neki.

Meg pici hagyom hogy ami tetszik neki azzal jatszon ha biztonsagos.

máj. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hogy kell a szaglast tanítani?
máj. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A babak fejlodesehez hidd el, hogy nem kell semmi extra! Ha mar a kezebe adsz egy labdat meg egy fakanalat, akkor tessek, fejlesztetted a tapintasat. Ha kulonbozo eteleket adsz neki, amit elfogad, fejlesztetted a szaglasat es izerzekeleset.


Amit lehet, ha esetleg ha meg nem tetted, az pl az allathangok utanzasa es mutogatasa konyvbol. Sok mondoka es enek. Sok beszed, olvasas. Testreszek mutogatasa magadon es rajta. Olbeli jatekok, ringato, kerekito, ilyesmik.

En pl napkozben szoktam olvasni a kisfiamnak, de ugy, hogy kb nem is figyel, jatszik mellettem. Esti rutinba meg nem tudtuk beepiteni, de ez is szamit, mert hallja a hangod es a valtozatos szoveget.


Nekem mar nagyobb, en mostanaban mar szoktam youtube-rol is nezegetni kifejezetten jatekotleteket, de mar vevo is ra a kisfiam meg en is elvezem. Rakereshetsz, biztos talalsz valamit, de ne felj, ha a babat nem erdekli, meg pici.

máj. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A fiam 7,5 hónapos lesz. Mondokázok, éneklek, de ezt nem bírom egész nap így játékokat is adok neki. Azt szereti amik zenélnek, hangot adnak vagy olyan amin rágókák vannak valamilyen plüssön.

Akkor mellette sokat dumálunk neki meg simogatjuk tapizzuk. Nagyon szeteti az érintést.

Férjem csiki meg puszi szörnyeset szokott vele játszani. Na akkor nagyon kacag, van nem is csikizi, csak mondja neki, hogy csiki csiki a baba meg hatalmasakat kacag.

Néha úgy énekelek neki, hogy ringatom hozzám bújik.

Szereti még a játékszönyegét arra is naponta 2-3 alkalommal leteszem.

Meg sokat tesszük habtapira, mert szeret forogni és ott több neki a hely. Próbál kúszni, de azt még nem tud.

Illetve amit nagyon szeret az a mese. Este van mese fürdés után. Három hónapos kora óta van.

máj. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!