Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tehetek egy kis kakaót 7 hós...

Tehetek egy kis kakaót 7 hós babám tápszerébe, hogy jobban elfogadja?

Figyelt kérdés
7 hós babám már csak reggel és este kap tápszert, de nagyon keveset eszik belőle azt is nagy kínszenvedések árán. Arra gondoltam, ha egy pici instant kakaót tennék bele, hátha többet inna és szívesebben elfogadná. Szabad már ilyen idős korban?
2010. okt. 20. 13:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nekem azt mondta a védőnő, hogy kakót nem szabad még, nem akarta inni a 10 hósom a tápszert. Én maci kakaót (maci kávé ugyan az, ki hogy ismeri) tettem neki bele. Ez cikória kávé amúgy és finom.

Bár cukor van benne :-(

2010. okt. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt a problémám. Én tettem bele 1 teáskanál instant kakaót. Így megiszik egy üveggel.
2010. okt. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem tenék, még olyan kicsi ráér még a kakaoval ha nagyobb lesz.Az én lányom is majdnem 8 hós és nem szereti a tápszert, már mindent probáltam neki adni de semmi eredmény.Ő is csak reggel és este kap és nem issza meg a napi 500ml-t ahogy a nagy könyve meg van irva, de most már nem idegeskedek ez miatt, ugysem szabad erőltetni mert nem használ semmire és végül is anyit iszik amenyit Ő akar.De visszatérve a kérdésedre szerintem nem tesz jót neki a kakaó.
2010. okt. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia! Lehet kapni vanília ízesítésű tápszert. Azt sem eszi meg? Szerintem a kakaó még korai, és megfogja a hasát.
2010. okt. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Esetleg probálkoz a fahéjjal, az nem anyira káros.
2010. okt. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Miért annyira káros a kakaó?
2010. okt. 20. 13:43
 7/11 anonim ***** válasza:

A kakaonak is van koffein tartalma azert nem javasoljak.

Masreszt a cukor miatt sem....de sokan a teat is cukrozzak, tehat ez mar amellett elenyeszo mennyiseg.

En nem tennek bele, de ez a Te dontesed legyen.

Probalkozz az izesitett tapszerekkel, mint irtak a vaniliasat is.

A fahejra sokan allergiasak igy azzal is ovatosan bannek!

Sok szerencset.


Ja es a lanyom imadja a banan turmixot.Banant leturmixolom es ahoz ontom a tapszert.Abbol nincs az a mennyiseg ami eleg lenne!!

Egy probat meger :)

2010. okt. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én vettem bioboltban biokakaót. Igaz drága, de nincs tele mindenféle tartósítókkal, színezékekkel. A kicsimnek amúgy sem jó az instant kakaó, mert abban van tejszármazék, és őt tejfehérje allergiás. Esetleg próbáld meg kis karamellával, vagy gyümölccsel ízesíteni neki. A banán jó ötlet, esetleg egy minimális vaníliáscukor.
2010. okt. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam rá, hogy esetleg adható, mert a Milupa-nak van csokis tejpépje, ami 6 hós kortól adható, és megnéztem az összetevőket, hát bizony van benne kakaó (na, ja mitől lenne csokis íze). Akkor most mi az irányadó? Amit a védőnő mond, vagy a gyártók? Teljesen össze vagyok zavarodva.
2010. okt. 20. 14:57
 10/11 anonim ***** válasza:
első vagyok. én inkább a védőnőnek hiszek.
2010. okt. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!