Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött babának lehet...

Újszülött babának lehet komoly baja, ha elkapja a nagytesótól a betegséget?

Figyelt kérdés
6 napos a kislányom, és miután hazajöttünk a kórházból , másnapra a "nagy" belázasodott, (39 fok 3. napja)orra folyik, köhög. Sajnos a megelőzés nem volt kivitelezhető, mert nem nagy a lakás, a nagy még csak most múlt 1 éves, szóval ő is rajtam lóg, ráadásul császároztak, szóval fizikailag sem vagyok a toppon, hiába volt segítségem, a túlélésre mentünk/megyünk. Rettenetesen félek, nem tudom, mi történik, ha egy ilyen pici baba elkapja a betegséget. Azt olvastam, hogy mindenképp kórházi kivizsgálás szükséges, ha 1 hónapos kor alatt belazasodik a baba. Van bármilyen tapasztalatok ezzel kapcsolatban?
2023. nov. 11. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy voltunk mi is

Ahogy jöttünk haza a nagy betegen várt itthon minket..a kicsi nem kapta el.

Nem voltak elkülönítve egymástól.

Kitartást,nem lesz semmi baj.

2023. nov. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha csak mezei nátha, nem lesz maradandó baja, ha el is kapja. Maximum nektek lesz durva lelkileg.


Kitartás ❤️

2023. nov. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sem kapta el a baba, egyik sem. Mikor első gyerek született a férjem volt náthás, második babánál a nagytesó. Hálistennek nem kapták el.

Náluk még van bőven antitest, azért 6 napja még kapta őket placentán keresztül így jó eséllyel nem lesz semmi baja, ha el is kapja se feltétlen jön ki rajta annyira.

2023. nov. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Szoptasd tovább (ha tudod), a te testedben termelt ellenanyagok őt is védik, anyatejjel átjut neki!
2023. nov. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtatást!:)
2023. nov. 11. 21:40
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
Igaz nem ennyire pici, de nálunk 2 hónapos volt mikor a elkapta a náthát. Eléggé izgultunk, de minden jól alakult. Láza nem lett, szivattuk az orrát mert a csecsemők az orrukon lélegeznek csak. 2 éjszaka rajtam aludt függőlegesen,mert vízszintesen nem kapott levegőt rendesen.
2023. nov. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs testvér, de amikor fél éves volt, akkor hazacipeltem a covidot és valószínűleg vegigfertoztem a családot. Láz, levertség, ízületi fájdalom (olcsón megúsztuk). A kicsin 3-4 nap alatt végigment, ebből max csak az első kettő volt a nehéz, amikor rám volt kötve egész nap.
2023. nov. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!