Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Hozzátáplálásban...

Anyukák! Hozzátáplálásban kérem a segítségeteket! Ha nem ízlik az aznapra elkészített étel a babátoknak, akkor aznap nem eszik "szilárd"ételt, csak tápszert?

Figyelt kérdés
Ma répa-krumli-husi pépet készítettem,de nem volt hajlandó elfogadni.A gyümiket,néhány főzeléket,sütőtököt eszi már.
2010. okt. 19. 12:41
 1/10 anonim ***** válasza:
ilyenkor a kedvencét kapta bébiételben.
2010. okt. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor cseréltem, azaz kapott gyümölcsöt, szopizott és a főzeléket később kapta. Lehet, hogy csak most nem kéri amit főztél, később szívesen megeszi. Nem tragédia, ha néha megkeverednek az étkezések.
2010. okt. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
attól függ, hogy mennyi idős a baba. mert ha 7-8 hónapos és 6 hónaposan kezdett enni, akkor tápszer vagy szopi a főzelék helyett viszont egy 12-15 hónaposnak már mehet más. viszont az hülyeség, hogy ha nem eszik, akkor megkapja a kedvenc bébiételét, hisz gyorsan tanul a gyerek és egy idő után semmi sem fog ízleni, csak azért, hogy a kedvencét kapja.
2010. okt. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Ha megmikrózom később,és mégsem kérné,le szabad még fagyasztani?
2010. okt. 19. 12:52
 5/10 anonim ***** válasza:

"viszont az hülyeség, hogy ha nem eszik, akkor megkapja a kedvenc bébiételét, hisz gyorsan tanul a gyerek és egy idő után semmi sem fog ízleni, csak azért, hogy a kedvencét kapja."


végülis hülyézzük már le egymás módszereit...



nem jutalomként adtam neki hogy nem kell a borsó akkor egyél sütötököt hanem azért mert délutánonként sétáltunk és ha nem evett akkor sehova se mentünk igy inkább adtam olyat amit szeret és biztosan megeszi majd.


most kétéves és egy kezemen megtudom számolni mennyi dolgot nem eszik meg. babaként is jó evő volt nem válogatott sokat de ha mégis ott volt a bébiétel.

2010. okt. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5,5 hónapos a kislányom,4 hónapos kora óta kóstolunk.
2010. okt. 19. 12:54
 7/10 anonim ***** válasza:

úgy látszik, én is "hülyén" csinálom. Ha nem ízlik neki, akkor másik szilárdat adok neki. Mert szerintem meg, ha szopik helyette, akkor naná, hogy inkább csak cicit kérne.


Az n lányom nem szereti egyelőre a répás dolgokat... Kicsit később újra kóstoltatom majd vele.

2010. okt. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szia!

én úgy csináltam hogy hétvégén a piacon bevásároltam több fajta friss zöldéget és mindegyikből főztem egy kisebb adagot.nem kevertem őket egymással hanem jégkockatartóban lefagyasztottam.így nem kellett hét közben főznöm és aznap találtam ki hogy mit egyen pl:husi+répa+cékla,olyan arányban ahogy ő szereti,de ha nem ízlik még mindig ott van a fagyóban egy csomó variáció amit megmelegíthetsz!egyébként sok baba szereti a gyümi+husi párosítást amit ugyan úgy adhatsz neki ebédre!

2010. okt. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én belekeverem krumpli-répába(ezt szereti) vagy öntök hozzá sütőtöklét...Másnap kevesebb "finomat"adok hozzá.
2010. okt. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ma 13:06: nem az a baj, ha csinálsz neki egy másik variációt, hanem azzal, ha akár mikor nem ízlik, akkor a kedvenc bébiételét adod. Ez azért elég nagy különbség, lehet egy-egy rosszul evő gyereket kreálni így,
2010. okt. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!