Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babam konnycsatornaja...

A babam konnycsatornaja elzarodott. Van valakinek tapasztalata h milyen ha megnyitjak? Hogyan lehet ezt megelozni?

Figyelt kérdés
2009. jan. 2. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szia mi 3 szor voltunk könnycsatorna átmosáson 2-szer győrbe itt azt mondták hogy nem igen volt benne semmi de aztán elvittük pestre a lányzónkat és ott én is bennt voltam igazából elég rosszul néz ki amit csinálnak vele de a csöppünket nem igen rázta meg pedig már 1 éves volt mikor eljutpottunk oda. egy kis fecskedő rajta a tű azt a szeméhez teszik és a váladék pedig a kis orrán jön ki, nekünk nagyon tele volt (győrben nem ezt mondták) láttam is hogy mennyi minden jött ki neki utána egy kicsit véres volta váladék de ez azért mert már régóta bennt volt és úgy szakadt ki


de azóta semmi bajunbk most már 3,5 éves a lányzó


minél hamarabb vidd el

2009. jan. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
az en bababm csak 2honapos,a doki masszirozast javasolt eddig..a szeme csipas egyik nap jobb a masik nap rosszabb..adott ra kremet de az antibiotikumos..ne szabad hosszu tavon hasznalni...koszonom a valaszt..
2009. jan. 2. 17:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Törölgetheted neki kamillateába mártott vattával is!

Ami fontos: minden törléshez új vattacsomó, és kívülről befelé töröld!


A masszírozást úgy csináld, (ha lehet nagyon rövid legyen a körmöd) hogy kisujjal egészen az orrnál, a szemzugot nyomkodd óvatosan, körkörösen lentről felfelé! Az orr felé.

2009. jan. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 3 hós volt, mire kiderült, hogy elzáródott a könnycsatornája. Hiába kamilláztuk, kenegettük, állandóan ragacsos-csipás volt a ki szeme. Végül a Heim Pál Kh-ban szúrták át neki, baromi rossz volt nézni, de a babát tényleg nem nagyon viseli meg.
2009. jan. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne sokat kamillázd, mert kiszárad a bőre. Ha el van záródva, akkor nem sokat ér a masszírozás. Mindenképpen át kell mosni. Szörnyen üvölt a gyerek, de nem fáj, mert kap érzéstelenítést. Lehetőleg gyermekszemészt és ne általános szemészt keress! Én nagyon megszívtam, most 6 hós a gyerekem és a gyerekszemész már csak úgy tudta helyrerakni, hogy már szteroidos szemcseppet is kellett neki adni, mert már heges volt a könnycsatorna! Már 3 hetesen kiderült, hogy eldugult, de azt mondták, majd helyrejön a szemcsepptől. Egyre rosszabb lett, és egy fél éves kínlódás lett a vége. Ne hagyd magad, mindenképpen mosasd át a könnycsatornáit! Az én dokim csak a biztonság kedvéért mosta át a panaszmentes szemét, és már az is el volt dugulva! És lehetőleg Te fogd le a gyereked, ne bugyolálgassák lepedőbe. (Felfektetnek Téged a székbe és a mellkasodra fektetik a babát, Te lefogod, így érzi az illatod, hallja a hangod. Már amikor nem üvölt:) ) Lelkileg kiborul az ember, de muszáj. Minden jót, gyors gyógyulást!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. jan. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
igazabol nem tudom h teljesen el van e zarodva...folyik ki a kony a szemen...nekem is csak maszirozast,ajanlott eddig a doki..2honapos a babam..
2009. jan. 3. 15:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Attól még el lehet záródva, hogy folyik a könny!!!!!!!!
2009. jan. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!