Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babámnál gyorsan...

7 hónapos babámnál gyorsan beindult a hozzátáplálás, mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Már majdnem minden étkezést kiváltottunk. Hajnalban egyszer ébred, akkor és reggel cicizik. Tízóraira gyümit kap (mindig más), ebédre főzeléket, az uzsi tejpép és este jó éjt tápszert (ezt váltottuk ki először, mert estére már nem volt tejem). Ez így egy nagy kavalkádnak tűnik nekem, hogy most már minden félét kap, de fura, hogy még mindig nem alussza végig az éjszakát.

Az egyik kérdés az, hogy a reggelit szerintetek mivel váltsuk ki? Tejital? Tejpép? Valami más?

A másik, hogy mindezek mellett mennyit kellene innia egy babának?


Köszi és bocs, ha hosszú lett.


2010. okt. 18. 07:58
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
Este adj neki táplálább kaját,akkor majd aludni fog.
2010. okt. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Enyem 8,5hos,estere tejpepet kap vacsira megsem aludja at az ejszakat.Barmit adhatok neki,kapott mar tejbegrizt is,akkor is felkel ejjel.

Tudom nem segitettem,de nem biztos ha taplalot kap akkor atalussza az ejszakat.

2010. okt. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

úgy látom, hogy nem válaszoltak a kérdésedre...


reggel tápszert adj, legyen meg az 500 ml tej alapú táplálék egy napra.


kínálgasd folyamatosan vízzel és majd annyit iszik, amennyi jól esik neki.

2010. okt. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Reggel tápszert, vagy tejpépet adnék a helyedben. A tejital sztem nagyobb babáknak van. Az meg,hogy az éjszakát nem alussza át egyáltalán nem fura számomra, ilyen idős babáknál nagyon sok minden közrejátszik abban, ha nem alszanak éjjel.( Mozgásfejlődés, hozzátáplálás, fogzás.)Nálunk ez volt a legrosszabb időszak, 7-10 hónapos korig alig aludtunk.(Kikó)
2010. okt. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi, biztató :-))

Megpróbálom a tápszert, mert a dokink szerint fontos, hogy még folyékony táplálék is legyen neki, bár nem tudom miért jó, ha "nem kanalazik túl sokat"...


Azért várok még további tippeket, hátha van valami olyan tapasztalat, amire még nem gondoltam!

Köszi

2010. okt. 21. 23:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk 7 hós kora óta minden étkezés kanalas, mert nem volt hajlandó cumisüvegezni. (tápszeres volt kezdetektől...) Reggelire tápszerből készítem a tejpépet (gabonapelyhet tápszerrel keverek ki), estére pedig Sinlacot kap, és az uzsi is laktató (vmi könnyű főzelék) kb 2-3 órával vacsi előtt. Szóval jól feltankol éjszakára, és áltlában nem ébred. Azonban mindig voltak/vannak időszakok, amikor újra kelt, de már rég nem eszik éjjel.

13 hós baba anyukája

2010. okt. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen ki akarod váltani a reggeli szopizást? Esetleg próbáld meg a reggel helyett este szoptatni, hátha az laktatóbb. Habár nem tudom, mennyi tejed van. De 7 hónapos babát nem kell teljesen leválasztani az anyatejről, ráérsz még azzal. Bár ez a te döntésed. Nekem úgy javasolta a védőnő, hogy ebédre és uzsira is főzeléket adjak. Reggel meg éjszaka adhatsz neki tápszert. Vizet pedig minden kajálás után adjál neki. Én szoktam neki lefekvésekkor is, plusz amikor csuklik (elég sokszor), szóval a 7 hónapos fiam megiszik olyan 150 ml vizet biztosan egy nap.
2010. okt. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én Sinlaccal dúsítottam az esti tápszerét. Pl 210 ml vízhez 4 kanál tápszer, 3 kanál sinlac.
2010. okt. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!