Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor kell a napi fél...

Most akkor kell a napi fél liter tejtermék, vagy ez tényleg túlhaladott nézet?

Figyelt kérdés

14 hós lányom legnagyobb bánatomra leválasztotta magát, nem cicizik.Tegnap az orvosunktól megkérdeztem, hogy akkor mit adjak neki reggel-este, tejet vagy tápszert? (van egy kis allergia hajlam a családban). Erre ő szinte leszúrt hogy ez mekkora butaság, és ezer éves nézet hogy tej kell a gyerekeknek, mert nem kell, főleg nem fél liter. Hát én csak álltam ott és néztem. A fiam 3 éves, 1 éves kora óta reggel-este 250ml tejet, macikávét, kakaót iszik (szereti nagyon) és azt hittem jót teszek ezzel.

A lányom se eszik olyan sok tejterméket, hogy ebből fedezze, egy kis sajtot eleszeget, 1 joghurtot kb. ennyi. Mellette gyümi, főzi, péksütit.


2010. okt. 14. 08:23
 1/7 anonim ***** válasza:

a múltkor egy műsorben épp ezt a 2 álláspontot ütköztették, semmi nem sült ki a végére. Egyik orvos volt, másik dietetikus, egyik bizonygatta, hogy muszáj tejet, tejterméket fogyasztani, másik bizonygatta, hogy csak az ember issza más állít tejét helytelenül, nem neki "készült".

főleg a tejet szídták, a túró, joghurt már nem váltott ki akkora külömbséget.


én annyi következtetést vontam le, hogy túl sok tejterméket nem fogok fogyasztani, és adni sem a babámnak, ha már eszik.

2010. okt. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen? :(( Hát én mindig azt hallgattam, hogy a fejlődő szervezetnek kell a fehérje stb. A fiam pl. nem eszik húst. De szinte egyáltalán nem. Tehát őneki akkor mivel juttassam be? Illetve örültem, mivel sokszor nem tud reggelizni még korán mikor indulunk az oviba, hogy valami táplálóbb van a pocijában, mint mondjuk 2 deci tea.
2010. okt. 14. 08:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Háááát, ez jó kérdés. 1 éves korig mondják a napi fél liter tejalapú táplálékot.

Szerintem először tejitalt próbálj adni neki, hiszen ahogy Te is írtad, nem eszik túl sok tejterméket, és azért a fehérjére szüksége van a fejlődő szervezetnek.

2010. okt. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Ez állati nagy vita az utóbbi években de az igazság az hogy a sajtban és a tejtermékekben sokkal koncentráltabban van a kalcium mint ha a gyerek meginna egy fél liter tejet jobban jár ha eszik pár szelet sajtot v. két deci joghurtot.


én is kardoskodtam otthon a tehéntej miatt mert én csak hidegen szeretem a férjem laktózérzékeny és a gyereknek meg mindenki egyből kakaót akart adni..

végül egy éves korában megkóstoltattuk vele a tejet és mint kiderült ő is hidegen szereti meg néha megissza a kakaót is.

2010. okt. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez igen nehéz kérdés az utóbbi időben. Én csak néhány érvet és ellenérvet sorolnék fel a teljesség igénye nélkül. Először is a tej egy állati eredetű termék, aminek következtében nagyon nehéz lebontani a szervezetnek és így igen csak megterheli a gyomrot és a bélrendszert is. A bolti tej egy olyan termék, ami lassan már képen se látott tehenet, mert annyira fel van higitva, hogy csak a jó isten tudja, hogy mi minden van benne. Én még életemben nem láttam egy tejre se ráírva, hogy mennyi kálciumot tartalmaz. Ugyanakkor természetesen egy nagyon finom ital.

A fehérjét nem tudom igazán miből pótolhatnád, de hidd el ha csak nem vagytok meggyőzött vegák, akkor a gyerkőc előbb utóbb elkezd húst enni.

A kálcium pedig rengeteg zöldségben és gyümölcsben van benne. Valamint a rizstejet ajánlom, mivel az növényi eredetű és ebből kifolyólag könnyebben emészthető és az allergiát is megelőzi.

A kislányom tejfehérje allergiás, így mi csak egy kis trappista sajtot (amiben rengeteg a kálcium) és a zöldségeket és gyümölcsöket eszünk, de minden fél évben van általános vérvétel és nem hogy romlana a vérben lévő vitaminok és köztük a kálcium jelenléte, hanem egyre jobb és jobb eredményei vannak. Szóval nem biztos, hogy annyira hiányzik neki az a tehén tej.

2010. okt. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben egyenlőre babatejet adnék napi 1x is elég. Vagy reggel vagy este kb 2 dl. Mellé meg eszik sajtot joghurtot stb. A nagyobbik gyerek is ihat reggel ovi előtt ivójoghurtot, de a tejes gabonaital sem rosz. De szerintem is elég napi 1X 2-3 dl. A többi étkezésben még úgyis lesz tejtermék + a gyerekek imádják a túrórudit és más tejdesszerteket.
2010. okt. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 14. 10:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!