Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5hónapos babátokkal hogy...

5hónapos babátokkal hogy telik egy nap? Mit tud már csinálni és fogacskákkal mi a helyzet?

Figyelt kérdés
2008. dec. 31. 09:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Mi pont ma vagyunk 5 hónaposak. Mi olyan 7 fele kelünk, amugy szinte egész éjjel alszik, 1* kel fel enni (tápszere 4 hónapos kora óta). Délelőtt játszik, hinta játszószönyeg.... van egy nővére is. Aztán alszik délben is egy jó két órát, d.u. általában elmegyünk vhová séta, mamák, este már fürcsi, játék,de még késő d.u. is alszik egyet és 9 fele teszem le végleg aludni.Amúgy jó baba, nyugodt is, de még most nőttünk a hasfájós korszakot.Oldalra elfordul de hasra még nem, félig fekvő helyzetbe viszont olyan mintha már felakarna ülni.Enni viszont nem sok mindent akar csak a tápszert, próbáltam már krumplit,répát, almát, tejpépet. Fogunk még a láthatáron sincs.
2008. dec. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A lányom 21.-én volt 5 hónapos.Általában délelőtt is és délután is alszik,2x 3/4 órát.De ha jön a hidegfront akkor egybe 3 órát is képes aludni.Tápszeres,és gyümölcsöt eszik.tízóraira adom,néha uzsira tejpépet,vagy grízt.Szerencsére nagyon szereti a gyümölcsöket.Főzit még nem akarok adni,majd 6 hósan.

Hasra fordul,viszont hasról hátra is tud,de azt kevesebbet csinálja,most olyan mintha egy kicsit elfelejtette volna.Pedig azt tanulta meg először.Igen az én manóm is ülne,gömbölyödik,mint egy kis süni.Szeret játszani a szőnyegen,most karácsonyra kapott tanulókutyust,az a menő nála.

2008. dec. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!Szerintem nem jó dolog hasonlitgatni más babához,mert minden mano máshogy fejlődik.Az én kislányom három és fél hós.Most 23-án sikerült neki hasra fordulni,hasról hátra már előbb megtanultaHa rásegitünk,akkor húzza fel magát ülésbe.öt és fél hetesen mindkét oldalára tudott fordulni.7 hetesen kezdett el gügyögni,meg pár nappal előbb nevetni.ő szeret mocorogni,ficánkolni,úgyhogy neki előbb sikerülnek ezek a dolgok,mert hanyatt feküdni már nem nagyon bir,mindig mocorogni akar valamerre,de vannak lustibbak,főleg állitolag a kisfiúk,akik később kezdik el ezeket a dolgokat,de nem baj,mert az orvosok is a hasrafordulást a hatodik hónapra várják el.legalábbis az én orvosom szerint.Nekem azt mondta az orvos,hogy azért kezdi el ilyen gyorsan ezeket a dolgokat,mert nagyon sokat játszom vele,szinte egész nap cipelem magammal mindenhova,meg nagyon sok ember veszi körü,és mindig beszélgetünk vele,és igy inspirájuk.

Ne aggodj,nincs semmi elkésve!

Minden jót,és sok egészséget a picurnak

Boldog Új Évet

2008. dec. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

sziasztok,

nem aggódom, nagyon szépen fejlődik a picim.hasról hátra gyakran, hátról hasra ritkábban de fordúl.mi is tápszeresek vagyunk, és már gyümivel is próbálkozunk.

viszont ő nincs el egyedül, nagyon nyűgös, bár ez az egyszerre 8foga megindulásának köszönhető.

hihetetlen , de tegnap kihívtuk a dokit, mert 2hete szenved,látjuk is hogy a foga, csak szerettük volna ha doki is látja.elcsodálkozott.azt mondja egy hónap és alul 2-3 kinnt lesz.ez iszonyat hogy így egyszerre jönnek, nagyon megszenvedünk.de elötte a fiacskám is jól eljátszott már egyedül.remélem, majd minden vissza áll a régi kerékvágásba.

boldog új évet kívánunk mindenkinek.

2008. dec. 31. 14:03
 5/7 A kérdező kommentje:
ja, még annyi, hogy az én kisfiam 6x eszik és ez csak nappal, és minden etetés után alszik min.40percet.
2008. dec. 31. 14:09
 6/7 anonim ***** válasza:
A kisfiunk vasárnap volt öt hónapos. Mi reggel 7 körül kelünk. 4.5 hónapos koráig átaludta az éjszakákat, most újra kétszer kelünk, aminek a fogacskák lehetnek az oka. Még nem látszanak, de nagyon dörzsöli az ínyét, harapdál szopizás közben (csak anyatejes), és mindig rág valamit (rágóka, csörgő, ami a kezébe akad). Napi min. 1-szer sétálunk, de ha tehetjük, délelőtt és délután is lemegyünk. Napközben főleg a játszószőnyegen van. Nagyon mozgékony, állandóan jár keze és a lába, de még csak kétoldalra forog, át még nem fordult. Kb. 3 óránként eszik. Változó, hogy mennyit alszik napközben, de általában délután szokott 1-3 órát. Ha esik, még többször is. Este 7-kor fürdés, utána még vacsi és játék, és 9-fél 10 körül elalszik.
2008. dec. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
kitartás a fogzáshoz, és boldog új évet kívánunk
2008. dec. 31. 16:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!