Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valaki segítsen, hogy lehet...

Valaki segítsen, hogy lehet hosszabban altatni a 2 hónapos babát?

Figyelt kérdés

Sajnos nem alszik sehogy, csak cumival fél órát. Bármi történik, akkor is fél órával később felkel.

Tejem van elég, ez biztos, próbáltam azt is hogy fagyasztóból még pótoltam 80-at egyből szopi után.

Tiszta pelenkával altatom.

Babakocsiban feszeng, és bámul rám, hogy nem érzi jól magát. 20-30 perces séták alatt nem alszik el. Egyszer 50 perc után elaludt. Akkor is fél órával később felkelt. Azóta több mint 1 órás sétánál sem alszik el.

Hordozóban is folyamatosan felkel és nem is nagyon szereti.

Szopi közben ha bealszik, akkor is 10-15 perc után felébred.

Ha fekve szoptatok, akkor is fél óra a maximum, amit alszik.

Adamo hintát vettünk, fél óra, utána csak sír benne.


Tudtok adni valami ötletet, hogy mit lehetne tenni, hogy vissza tudjon aludni.


Nem tudom elhinni, hogy napi 3-4-szer fél óra alvás elég lenne, főleg hogy nyűgös is, fáradtság jeleit mutatja, sokszor vigasztalhatatlan, úgy sír.


Nem hasfájós, nem azért sír.


2023. jún. 15. 15:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok, enyem 3 hetes kora ota hason alszik, es igy se alszik tobbet mint fel ora. En az elejen a Moro miatt tettem hasra, azzal keltette magat allandoan, de az mar leepult. 30 perc utan kipattan a szeme
2023. jún. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy, hogy már az első napokban feltűnt, hogy hason jobban alszik, így eleve megszokta.
2023. jún. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Fiam csak háton, lányom csak hason tudott aludni. Ha más pózban tettem le, ennyi alvás sem volt.

Igy sem aludtak többet mint fél óra sosem

2023. jún. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
55%

Olvastam olyat is,aki bármit is csinált akkor sem aludt normálisan a pici. Nálunk szakaszok voltak,volt egy hét amikor aludt,volt egy hét amikor még a fejemre is állhattam akkor se, inkább álmos maradt. Mindent is kipróbáltam olyankor, akkor sem. Egyébként nálunk általában növekedési ugráskor vagy ha valamiben változott, fejlődött akkor volt ilyen,hogy nem aludt egyszerűen. Ő is tejallergiás,az is igaz,hogy azóta mintha tényleg jobban pihenne. De nálunk kerülve van a tej, szója minden előfordulása, nyomokbanos is.

Kitartást, hátha javulna.

2023. jún. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
71%

2. babám nekem is ilyen volt. Babakocsiban hason fekve aludt el általában, ha nem mellkason. Nem találtam megoldást a hosszabb alvásra, ahogy maradtak el alvások úgy lett hosszabb, pl napi 2 alvással igaz az egyik ugyanúgy fél óra volt, a másik 1-1,5. De ő 1 alvással sem aludt 1-1,5 óránál többet.


Viszont az allergia miatt írom, hogy sajnos hatalmas szigor kell. Még a kenyérben sem lehet 100%-ban megbízni. :( nekem is allergiás volt a baba, sőt, csak 3 évesen nőtte ki. Pékáru, sok felvágott, még a krémek is nagy arányban tartalmaznak tejszármazékot, mindent meg kell nézni :( én csak vizes zsemlét mertem enni a kenyérfélék közül.

2023. jún. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Az én 3,5 hónaposkislányom is így van, 2 hónapos kora óta nappal 3-4x30 percet alszik, de neki ez elég mert közte mosolygós, vidám baba.
2023. jún. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!