Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A forgás kötelező? Vagy...

A forgás kötelező? Vagy kimaradhat?

Figyelt kérdés
8 hós kisfiam nem akar forogni, de hason kuszik hátrafelé, már próbálkozik előre felé is, a lábacskáit már szépen felhúzza időnként a hasához. Stabilan még nem ül. Fogdossa a lábacskáit, a szájába is veszi őket, ügyesen teszi veszi a játékait egyik kezéből a másikba
2010. okt. 10. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugy tudom ha valamilyen mozgás kimarad akkor később a tanulásnál lehetnek gondjai.A húgom kislánya is nagyon későn fordult 9 hónapos korában ,biztos a te kisfiad is fog majd!
2010. okt. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom sem akart forogni. Végül elvittem egy Dévényes gyógytornászhoz és pár alkalom után megtanult minden irányba. Ez 7 hónaposan történt. Szerintem azért nézesd meg a babádat Te is. Én is azt hittem, hogy semmi baj, ugyanazokat csinálta amiket a Te babád is, de a forgás sehogy sem ment. Kiderült, hogy kicsit feszesek az izmai.
2010. okt. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát a forgást lehetetlen kihagyni :)) Előbb utóbb, ha már mászik, felkapaszkodik, felül úgy is forogni fog, mert márképpen nem "jut el a céljához". Orvos, védőnő mit mond?
2010. okt. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem fordul hasra, hasról hátra?

Ezt nem igazán tudja kihagyni, meg kéne tanulni, Pláne 8 hónaposan.

Az egy dolog hogy leteszed próbál màszni, majd ebből lesz a felülés, hogy négykézláb áll, és kiült egyik oldalra, és már csücsül is, de ehez az kéne, hogy lerakod a hátára, hasra fordul, majd négykézláb áll, és felül.

Ha oldalra pakolod a játékokat utánna fordul? Ezzel tudnád késztetni, ha valamit szeretne forduljon érte!

2010. okt. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Orvos szerint dundi, azért nem fodul még meg, 9 kiló. Szokott nyúlni oldalra a játékai után, vagy a kiságyban a rácshoz, de a lábait nem teszi át.
2010. okt. 10. 10:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia,én szerintem nézesd meg a babádat,az a biztos.Lehet,hogy semmi gond csak egy kicsit lusta,majd aztán hirtelen fog csinálni mindent.

Kisfiam lassan 10 hónapos,8 hónaposan 10460 gramm volt.Őt szerencsére nem befolyásolta a nagy súlya.5 hónapos kora óta forog,6 hónaposan felült egyedül,7 és fél hónaposan elkezdett mászni,és erre rá 3 napra felállt.Most bútorok mellett lépeget és pár másodpercig megáll kapaszkodás nélkül.

Tudom,hogy minden baba más,másképpen fejlődik,de én akkor nyugodnék meg a helyedben,ha látná egy szakember is.

2010. okt. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!