Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az agyi ultrahangon mit...

Az agyi ultrahangon mit jelent az, hogy a fehérállomány szokásosnál echódúsabb?

Figyelt kérdés
2010. okt. 8. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy miért kellett nektek a vizsálat,mi is voltunk.
2010. okt. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia! A kisfiam koraszülött lett! Elég sűrűn volt neki mindenféle uh. mindig minden rendben volt az agyi uh.-k alatt csak most olvastam a zárójelentésében, hogy az utolsónál ez állt. Bár erről egyik orvos se mondott semmit.
2010. okt. 8. 15:07
 3/9 A kérdező kommentje:
Nektek mi volt? Miért kellett?
2010. okt. 8. 15:08
 4/9 anonim ***** válasza:

echodens - ultrahangot erősen visszaverő tömör szövet,


echodús - lásd: echodens

2010. okt. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
kérdezz rá a dokitól! ha gond lenne, szóltak volna szerintem! lehet, hogy koraszülötteknél ez gyakran eőfordul, ezért talán normálisnak tekintik, ráadásul azt írod, csak a szokásosnál echódúsabb. ez utalhat pici vérzésre vagy egyéb elváltozásra pl. , de nem akarok vészmadárkodni! ezt mi innen nem tudhatjuk. ismétlem! ha baj lenne, biztos, hogy mondták volna!!!!
2010. okt. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekünk furcsa volt a fejformánk, vízfejűségre, agykamratágulatra gonoltak,de mivelezt nem taláták, ráírták, hogy dismorfiás arca van,még csak nem is a koponyáját írták a záróra.perszeén is csak otthon vettem észre a záróban. Hiába kérdeztem a háziorvost ő nem értett hozzá.Miután már az ügyeleten is megjegyezték hogy furcsa koponyája van, elvittem neurológushoz, aki egy másik ultrahang után megállapította, hogy koponyacsontosodái zavara van a babának.

Tehát semmi hasonló nincs a babánkban, csak annyit akartam mondani, hogy járj utána másik orvosnál is, mert ha mi nem megyünk utána magunktól, azóta már lebénulhatott, megvakulhatott volna,mert a cscsemőosztályon ennyit foglalkoztak sajnos vele.

Jobb ha kizársz bármi bajt, én is így mentem el, hogy tudom az enyémnek semmi baja, aztán mégis volt, még jó hogy nem hagyott nyugodni.

2010. okt. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De ugye most már minden rendben van?
2010. okt. 11. 14:00
 8/9 anonim ***** válasza:
szerintem igen, de kérdezz rá a dokira, hogy megnyugodj!
2010. okt. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6 hónaposan megműtötték a koponyáját, sokat szépült, fejlődésben semmi hátránya nincs, időben műtötték, félévente kontrollra járunk 6 éves koráig. De minden rendben, örülök hogy túl vagyunk a nehezén,és hogy időben elvittük:)
2010. okt. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!