Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálhatja ezt? Miért...

Miért csinálhatja ezt? Miért nem alszik rendesen?

Figyelt kérdés

Kisfiunk 10,5 hónapos. Néhány hete az alvása rettenetes.

Először biztosan a fogával kezdődött, nemrég jött ki az első. De azóta is szenvedés az éjszaka. Meg már a nappal is.

Éjszaka 1-1,5 óránként ébred. Többnyire fel kell venni, ringatni, sétálni vele. Ritka az, hogy csak cumit kell adni neki.

1x eszik is éjszaka.

Viszont az utóbbi időben pl.az apja már nem is veheti fel. Ha az apja megy át hozzá, és veszi fel, üvölt a gyerek, de mint akit ölnek. Nálam megnyugszik, de letenni én is csak akkor tudom, ha már mélyen alszik. Ez általában 15-30 perc. Aztán 1 óra múlva újra. Nem hiszem, hogy fáj neki valami, mert akkor rajtam se nyugodna meg.

Eddig nappal normálisabban aludt, már akkor se. Fixen 30 perc után megébred, és sír. De még álmos. Felveszem, kicsit ringatom, és alszik is tovább. Eddig simán le tudtam tenni, aludt tovább. Most 10-ből 8x nem tudom visszatenni az ágyába. De rajtam meg alszik akár 1-1,5 órát is.

Csak így nem tudok semmit csinálni, na meg nem is túl kényelmes.

Mi lehet a baj? Miért alszik ennyire drámaian?

A férjem már mondta, hogy vigyem el a dokihoz, mert ez nem normális, hogy sokszor 1 órát sem alszik egyhuzamban.


2023. ápr. 3. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szeparációs szorongás, ennél tipikusabban le sem lehetne írni, mint amit te írtál. Olvass utána, mi zajlik benne ilyenkor.
2023. ápr. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szeparációs szorongás. Tök normális. Lányomnak kb 1 évesen kezdődött, most 18hónapos, most kezd enyhülni.
2023. ápr. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam. De ez brutális. A lányomnál fele ennyire nem volt ilyen durva. 🙈
2023. ápr. 3. 11:23
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez sajna ilyen. Én a fiamnál pl nem is tudtam róla, hogy létezik ilyen. Most a kicsivel szembesültem vele.


2#

2023. ápr. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valószínű szeparációs szorongás. Az én kisfiamnál is nagyon hasonló most a helyzet (szintén 10 hónapos), annyi különbséggel, hogy nappal nála nem jelentkeznek a tünetek. Éjszaka eddig remekül aludt a kiságyában, most örülök ha másodjára le tudom tenni, és utána ébred 1-2 órán belül. Ja, és fel is áll a kiságyban, ezzel megjobban kimegy az álom a szeméből, és nehezebb visszaaltatni. Én már feladtam, beteszem magunk közé az ágyba az első ébredés után, ott rögtön visszaalszik, és van hogy ébredés nélkül végigaludja az éjszakát, vagy ha fel is ébred, kicsit nyöszörög, és alszik vissza. Nem a legjobb megoldás, félek hogy közénk szokik, de jobb mint a nemalvás.
2023. ápr. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!