Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónaposom hasán újabb és...

14 hónaposom hasán újabb és újabb pattanások jönnek elő minden nap, mi okozhatja? Valamiféle allergia?

Figyelt kérdés
"Rendes" sárga pattanás, 1-1 szinte naponta és amikor elmúlik 2-3 napig látható a nyoma. Persze nem nyomkodjuk.
2010. okt. 6. 22:44
 1/9 anonim ***** válasza:
nálunk is van, 3 jött ki egyszerre. védőnő szerint ez pókcsípés. :O
2010. okt. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Irány a doki, szerintem ne találgass!
2010. okt. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

voltunk dokinál, nem mondott rá semmit, csak adott antibiotikumos cinkrázót:S

van esetleg valakinek még ötlete, mitől lehet?

2010. okt. 11. 10:30
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a vírusos szemölcs jutott eszembe. Kisfiam 15 hónapos, neki az oldalán jött 1 ami először sárga volt, olyan mint egy pattanás, majd elkezdett leszáradni, majd eltűnt. Mutattuk gyerekorvosnak, azt mondta max. fertőtlenítő oldattal kenegessük, ha belekap a kezecskéjével nehogy elfertőződjön. 1-2 hónapig ott volt, majd eltűnt. Viszont lehet allergia is, de az nem sárga pattanás szerű, hanem inkább szúnyogcsípésre hasonlít és néhány óra alatt eltűnik, majd ismét előjön és eltűnik. Aztán van a melegkiütés, szintén teljesen más, apró piros pöttyök sűrűn a testfelületen. Szerintem ha doki látta és szerinte nincs baj, akkor valószínűleg tényleg nincs.

Ja, még lehet mosószertől, öblítőtől is kiütés, de szintén nem sárga pattanás szerű, hanem apró piros, sokszor ekcéma szerű száraz foltokkal.

Remélem segítettem.

Üdv:

Brigi

2010. okt. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nagyon aranyos vagy, köszi Brigi:)
2010. okt. 11. 10:43
 6/9 anonim ***** válasza:
Megvannak még a pöttyök?
2010. okt. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
igen, nap mint nap jönnek ki újabbak:( kenjük az antibiós cinkrázóval.. ennyi.
2010. okt. 11. 13:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet érdemes lenne megmutatni egy bőrgyógyásznak. A sógornőm gyerekénél is csak találgatnak (igaz, neki piros), de az egyik doki szerint uszodaszemölcs, a legközelebbi vizsgálat alapján pókcsípés, a másik doki szerint ételallergia, a harmadik szerint pedig a korábbi megfázásának az utóhatása, m Nem ijesztgetni akarlak, de a bőrgyógyász lehet jobban tudja
2010. okt. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi, szerintem az lesz belőle. Amúgy tündéri a dokinénink, meg is lepődtem mennyire nem foglalkozott vele, hogy mi okozhatta ezeket:(
2010. okt. 11. 13:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!