Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az jo párositás hogy krumpli,...

Az jo párositás hogy krumpli, csibehus, meg zeller? 9 honapos babának, egyébként ti hogy és miket föztök ennyi idös babának?

Figyelt kérdés
2010. okt. 5. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:

A zeller szerintem ízesítő inkább, mint étel.

9 hósan már igen sokmindent ehet...

Lányom a zöldborsót májjal szerette legjobban.

2010. okt. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A zellergumó finom és értékes zöldség, a zöldjéből is tegyél bele! ami nagyon bejött nálunk mostanában: husi, sütők, krumpli, pici friss bazsalikom.
2010. okt. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam nem nagyon szereti a zeller zöldjének az ízét, szerintem nagyon markáns az íze, de a gumójával jó párosítás lehet.

Miket is főztem?

Tökféléket főzeléknek, finomfőzelék csirke- vagy pulykahússal, spenót májjal vagy hallal, paradicsomos krumpli, milánói-szerű azokból, amiket ehet tojás nélküli tésztával. Borsó, brokkoli óvatosan csak más zöldségben eldugva, mert azoktól még most is szenved 11 hónaposan.

Ilyesmi variációkat. Sokszor rizzsel, aztán joghurtos krumplipürével. Habarni is joghurttal habartam/om a főzelékeket. Zöldfűszerekkel ízesítek és szívesen használom a fok- és vöröshagymát az ételeihez.

2010. okt. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jó párosítás!

A mi kedvencünk: paszternák, krumpli csibehusi. Illetve a sütőtök krumpli csibehusi. De a céklás verziót is szívesen eszi. Jövő héten lesz 8 hónapos.

2010. okt. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

8,5 hónapos a lányom, én is naponta csinálok neki húsos főzeléket. a kedvenc a sütötök, így sütőtök-krumpli-hús rendes rántással, húslevesből kiszedett zöldségek hússal vagy csirkemájjal, finomfőzelék, tökfőzelék, cékla-alma főzelék habarva, ezekhez is teszek mindig egy kis husit, illetve ha nem habarok vagy rántok, akkor egy kis tojásmentes tésztát teszek bele. a puffasztós dolgokkal még várok, így is sokat pufog, a sóskát megeszi, a spenótot még nem, de nem adjuk fel, majd kóstolja pár hét múlva:-)

a mi kajánkból nem szokott kapni, csak néha egy-egy falatot, ha olyan összetevőkből áll, amit már ehet, pl. sültkrumpli.

a zeller-krumpli-hús szerintem is jó. viszont egy csipetnyi cukrot tegyél bele a zeller miatt, mert jobbá teszi az ízét, lágyítja, emellett persze sót is. ha magunknak főzök pl. zöldségpürét, vagy zellerkrémlevest, abba is szoktam tenni.

2010. okt. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!