Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos a kislányomnak...

15 hónapos a kislányomnak kb.2 hete adtam egy pici tehéntejet (forralva) napokon keresztül.4-5 napja a reggeli kakaót és az esti tejadagot is tehéntejből adom neki (2,8-as) Lehetséges, hogy azóta csökkent az étvágya, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Nem eszik annyit, mint előtte,illetve éjfél körül felébred és félálomban 2-3 órát is fent van.Picit sírdogál, de nehezen alszik vissza. Lehet, hogy éhes, de álmos és nem eszik,mert már próbáltam kínálni egy pici tejjel, de nem kellett neki.Esetleg fájhat a tejtől a hasa,vagy idő kell míg átáll a tejecskére a szervezete.A széklete teljesen rendben van,hol keményebb hol hígabb egy picit.Aki tejet ad a babájának milyen márkájút ad?
2010. okt. 3. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
este higisd a tejet egy kis kamillateaval
2010. okt. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nem a legjobb ötlet a tejet teával hígítani. Inkább vízzel hígítsd a tejet, lehet, bántja a pocakját.
2010. okt. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ráadásul a kamillatea hosszú távon szárítja a beleket, és székrekedést okoz.
2010. okt. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én házitejet adok a kislányomnak, az sokkal laktatóbb,mint a 2,8%-os,mert zsírosabb, ja és édesebb is.Reggel és este megiszik 3 dl-t, nagyon szereti.

Nem hiszem,hogy amiatt ébredne a kislányod mert éhes, lehet foga jön.

2010. okt. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi külön ellenőrzésre járunk a táplálkozás miatt.

A doki azt mondta, hogy nehogy már higítsam a tejet.Minél magasabb a zsírtartalma annál jobb és laktatóbb.

Én is 2,8-ast adok a babámnak (nincs a kisboltban nálunk zsírosabb).Ő is kevesebbet iszik este, mint amennyit tápszerből szokott.Tehát tényleg laktatóbb.

Amúgy Tolle tejet adok.

2010. okt. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem semmiképpen ne hígítsd a tejet. Nem tartom valószínűnek, hogy ez az oka a felkelésnek. Többször van a babák korszakában az éjszakai ébredés. 1-2 hét és lesztek rajta. Valószínű, hogy a foga jön. Ha eddig átaludta az éjszakát, semmiképpen ne kezd el etetni, itatni, mert utána megszokja. Az én fiam 21 hónapos, és reggel-este 3-3 dl tehéntejet adok neki (2,8). Ez így van 11 hónapos kora óta és semmi baja tőle. Nekünk is voltak időszakok, hogy megébredt.
2010. okt. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.:-) Ma volt az első este, hogy nem ébredt fel!Szerintem is a fogacskája lehetett a baj. A kislányom is kevesebbet iszik a tejből,20-30 ml-vel,mint a tápszerből,mert szerintem is sokkal laktatóbb. Egyébként ti forraljátok a tejet,sima vagy tartós tejet adtok. Én most vettem ezt az új Spar-os tejet(21 napig is eláll),nem tartós és úgy gondoltam forralom még 2-3 hétig,aztán már nem.Véleményetek érdekelne ezzekkel kapcsolatban is.Köszi előre is!
2010. okt. 4. 12:33
 8/10 anonim ***** válasza:
21 hónapos kisfiú anyukája: Én mai napig forralom a tejet.
2010. okt. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! A pasztőrizált bolti tejet felesleges forralni,csak a házitejet kell.
2010. okt. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Biztos ami biztos, én még így eleinte forralom.Holnap én is Sparos tejet adok a babámnak.Nekem az annyira ízlik.Jobb az íze valamiért, mint a többinek.

Sajnos csak akkor kap ilyet, ha apa hoz hazafelé a munkából, mert nálunk a boltban csak coop-os tej van.

2010. okt. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!