Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fog kapaszkodás nélkül...

Mikor fog kapaszkodás nélkül állni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kislányom 7hós kora óta áll kapaszkodva. Most 11hónapos és még mindig csak kapaszkodva áll néha lépeget oldalra.


Az elején mindig lábujjhegyen állt aztán leszokott róla most megint sokszor áll úgy. Viszont kb egésznap áll.


Nem túl sok idő telt el ahoz, hogy ne fejlődjön ez a folyamat tovább?Illetve cipőt mikortól adtatok a babátok lábára?


(Nem sietettni szeretném a gyereket mielőtt ilyen kommentek jönnének csak pusztán kiváncsiságból és nem értésem miatt kérdezem)


2022. dec. 26. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez naggyon gyerekfüggő.

Mind a 2 gyerekem 7hónaposan állt fel. Onnantól kb csak állni akartak.

Kapaszkodás nélkül egyik sem állt, hanem elindultak, utána álltak meg kapaszkodás nélkül


Fiam 12hónapisan indult el, 14hónaposan ment stabilan/állt kapaszkodás nélkül.

Lányom 10hónaposan indult el, 2 hét alatt stabilan járt.

2022. dec. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A cipő a járástól függ, 1 hó stabil járás után ajánlott. De én a mászó babára is adtam, nem sok időre, csak mikor hideg időben az udvarra, játszóra vittem.
2022. dec. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Fiam 8 hónaposan állt fel, kb 9 hónaposan kezdett el lépegetni minden mellett, de 11 hónaposan mert először kapaszkodás nélkül tenni pár lépést, utána meg beindult. Nàla nagyjából az egész felállásból egyedül járás 3 hónap volt.
2022. dec. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet a lányod még bátortalan, vagy még nem fejlődött annyit a motorikus képessége sem az izomzat. Vagy másik opció, amiért bátortalan lehet, hogy esett egy nagyobbat és ez miatt nem mert még elindulni, de ami késik nem múlik. Ha látod a fejlődését, akár kisebb mozzanatokban is, akkor szerintem nincs baja, csak még tanulja. 18 hós koráig ráér a “nagykönyv” szerint.


3-as vagyok

2022. dec. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet tudni. A lányom 10 hónaposan állt fel bútorok mellett, 14-15 hónaposan kapaszkodás nélkül, de csak pár másodpercre. Míg el nem indult (18 hónaposan) is csak 1-2 ilyen alkalom volt.
2022. dec. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam kb 10 hónaposan állt fel, lépkedett bútorok mellett. Most 1 éves múlt, hogy már lépeget hosszabb távokat. Szóval nálunk pl kellett 3-4 hónap ehhez.


Szerintem így is korán állt fel a kislányod, úgyhogy még ráér vele. Majd, ha megerősödik hozzá és bátorságot gyűjt. :)

2022. dec. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!