Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babának csak...

10 hónapos babának csak ételtől lehet ekcémás az orra alatt?

Figyelt kérdés
Már próbáltam kizárni minden kaját, de mindig kijön neki az orra alatt az ekcéma. Mástól nem lehet? Van valakinek tapasztalata ez ügyben?
2010. okt. 1. 08:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Állatszőr, mosópor, öblítő (még ha nem is azon a területen érintkezik a ruhával), fürdetőszer - nekünk utóbbitól lett ilyen az arca. Ekcémát nem csak az étel okoz.
2010. okt. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az elsőhöz! Nekünk a gyógyszertári fürdetőtől jött ki! Azóta vagy Johnson's-t vagy Babé-t használunk. Ezek váltak be. Bár nekünk amikor kijött arcán azt mondta a védőnő, hogy az a nyáltól van. Igaz a szája alatt jött ki, de az nem lehet, hogy a kajcsit szétkeni a kis arcán, mert a védőnőm szerint, amiket már ilyenkor sokkal savasabb nyálat okoz és ez kimarja a kis arcukat. Mi ezzel olyan 7-8hónaposan küzdöttünk, de még most is - az én kisfiam is 10 hós - ha nem mosom meg a száját minden evés után másnapra már tiszta piros, pöttyös.
2010. okt. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hoppá: amiket már ilyenkor esznek... kimaradt!
2010. okt. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok!

Babé fürdetőt használunk, már pár hónapos kora óta.

Kaja után mindig meg kell mosnom az arcát, mert brutálisan néz ki:)

Most szép sorban elhagytam minden lehetséges allergizáló kaját,amit eddig evett, de két nap ekcémamentes nap után megint kijött, a bánat tudja mitől...

Tényleg lehetséges lenne, hogy mosóportól, öblítőtől az orra alatt ekcémás? Meg néha a szeme alatt is...

Ha-s pépet, tápszert kap, mert az apja is ekcémás, meg a lányom is, tejtermékkel még próbálkozni se merek, mert a meglévő ekcéma miatt nem tudom, hogy kiüti- e, vagy nem. Vagy attól máshol lesz kiütéses?

2010. okt. 1. 10:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Szerintem a tejet semmiképpen ne add neki.Nem csak az ekcéma miatt, hanem mert az ő kis szerveztük nem tudja befogadni. Nekem anno azt mondta a védőnő, hogy nem feltétlenül új kajától jön ki, lehet, hogy olyantól lesz kiütéses, amit már régóta kap, csak épp mostanra telítődött a szervezete vele. De az nem lehet, hogy nálatok simán örökölte apától?

2010. okt. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy simán örökli, és akkor "csak van" az ekcéma? Tehát néha jön, néha megy, de nincs kiváltó tényező?
2010. okt. 3. 12:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Megint az utolsó vagyok!


Szerintem lehetséges, de kérdezd meg a dokit vagy a védőnőt. Vagy azóta elmúlt már. Ja még annyi, hogy nekünk mindig Elocommal kellett kenni, csak azzal vigyázni kell csak este szabad használni, mert miután bekentük már nem szabad fényre menni mert fényérzékenységet okozhat! Ja, de várjál!!! Azt arcra nem is lehet talán használni. Áááá!! Nem tudom, kérdezd meg szerintem, aztán írj, hogy mit mondtak!!!!

2010. okt. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Tegnap voltunk védőnőnél, most kitaláltuk, hogy én főzök neki, csak répa, krumpli, alma, csirkehús, sütőtök az alapanyag. Egy hétig tartom ezt, aztán jövő hét kedden megyek vissza hozzá.

De még mindig ekcémás az orra alatt, pedig most aztán semmi olyat nem kapott.

Ja, meg a ruhákat extra öblítéssel mosom. Hátha a mosópor/öblítő a ludas.

2010. okt. 5. 10:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!