Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sterilizáló kérdés, kell-e...

Sterilizáló kérdés, kell-e egyáltalán? Mennyi kell komolyan venni a BPA-t?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szerintetek mennyire fontos egy újszülötthöz sterilizáló készülék? Szükség van rá egyáltalán vagy megoldható a régi jól bevált kifőzés módszerével? Ha kell, akkor Ti mennyire figyeltek arra, hogy BPA mentes műanyagból készüljön? Kérlek segítsetek nem tudom, hogy vegyek-e. 26 hetes km.
2010. szept. 30. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nem vettem minek.. kifőztem mindent amikor kellett.
2010. szept. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én forraltam.Ha van pénzed sterilizáló készülékre akkor vegyél nyugodtan.

Nekem volt ehhez egy lábasom amit erre használtam és abba főztem ki a cumikat az üvegeket stb..

2010. szept. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én a jó öreg fazekat vetettem be, vagyis vettem egy újat erre a célra, utána meg jó volt főzni......nem zárkózom el a sterilizálótól, de annyi mindent kell venni.....tudod, kinek ez, kinek az a fontosabb, minden úgyse fér bele!
2010. szept. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem bőven ráérsz, ha majd szükség lesz rá. Ha tudsz majd szoptatni, akkor max. a cumiját kell sterilizálni, meg a mellszívót, de az kifőzéssel tökéletesen megoldható. Ha tápszeres lesz, akkor ráérsz eldönteni, hogy kell-e, vagy kifőzöd az cumisüvegeket.
2010. szept. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is csak kifőztem a dolgokat hébe-hóba. Nem vittem azt sem túlzásba. Nekem a védőnőnk azt tanácsolta még a terhesség alatt, hogy 2dolgot felejtsek el: bébiőr, sterilizálás. Hát a bébiőrt használtuk, de sterilizálásnál csak szinte az új dolgokat főztem ki. A kórházban meg azt mondták, hogy kell. Én nem tettem, mondjuk szoptattam a babámat 7 hónapig (sajnos csak addig akart) és így szinte csak a cumi maradt, amit kellett. Lehet másként lett volna, ha tápszerezni kellett volna.

Lényeg a lényeg, hogy szerintem a sterilizáló felesleges pénzkidobás. 5 percig forralni a dolgokat ugyanolyan hatékony.

2010. szept. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kaptam egy mikrós sterilizálót, amit lehet kapni 3000 Ft-ért már. 5 perc alatt megvan benne a sterilizálás, és nem kell főzögetni. Külön készüléket ezért nem vettem volna.
2010. szept. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én vettem egy üveg chicco fertőtlenítőt, és mindent abban fertőtlenítettem. Sosem volt gond, és ráadásul az 1700Ft-os üveg elég vagy 4 hónapig.
2010. szept. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is Chicco fertőtlenítőt használok, nagyon sokáig elég. Azelőtt én is kifőztem a dolgokat, de voltak olyan játékok, amiket nem lehetett kifőzni,így örültem amikor rátaláltam erre. :)
2010. szept. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a fertőtlenítő oldat tényleg jó, főleg rágcsákra, játékokra használtam
2010. szept. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Engem már a kórházban is arra tanítottak, hogy mindent sterilizálni kell, amit először használsz, utána naponta egyszer megcsinálták ők. Én úgy voltam vele, hogy mindent kifőztem elsőre, aztán már csak bizonyos időközönként. Mivel nekem az első 8 hónapban anyatejes volt a gyerekem és nem is cumizott, így nem is volt nagyon mit sterilizálni. Szerintem fölösleges a mikrós sterilizáló, én is kaptam egyet, de olyan mintha egy nap mikrózható edényben felforralnál vizet a cumikkal együtt. Szerintem csak pénzköltés.
2010. szept. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!