Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rendbe tennétek nálam az...

Rendbe tennétek nálam az "elsőcipővel" kapcsolatos fogalmakat? Még mindig nem értek pár dolgot :o (

Figyelt kérdés

Azon kívül, hogy ennél is tök ellentétes információk vannak, szeretnék tisztán látni, mert már ebbe is belezavarodtam :o(

Mi a harántemelő? Amikor a lúdtalp megelőzésére mint a gyógycipőknél van dombocska a talprészén?

Honnan tudom, hogy "tartja a sarkát"? Mert inkább azt olvasni, hogy a sarkát tartsa és ne legyen benne harántemelő.

Ami a sarkát tartja, annak nem kell, hogy a bokáját tartsa?

Én elhiszem a mezítláb járás, és ebből adódóan a puhatalpú cipők elméletét, de ha puhatalpú pl. liliputi, azt hogy adom rá az utcára? Puhatalpúnál nem kell bokatartós. Az utcára van olyan, ami hajlékony gumi talpú? Abban kell tartani a bokáját, vagy abban sem?

Ha nem tartja a bokáját, akkor a befele néző sarokkal állás hogy fog korrigálódni. Ok, hogy mezítláb edződnek az izmok, de akkor nem így fogja megszokni az állást? ez csak egy példa volt. Vagy én igazgassam mindig a lábát az elején? Bocsánat a sok kérdésért, de valaki össze tudja fogalni? Ne linket küldjetek, mert azokat rengeteget olvastam már erről is arról is, lehet hogy ezért nem értem... :o(


2010. szept. 28. 12:47
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Igen, lehet, hogy kicsit túl van lihegve ahhoz képest, hogy bemegyek egy cipőboltba és megveszem azt, amelyik felmegy a gyerek lábára. De nincs jobban túllihegve, mint bármi más ebben a témában. (tápszer vs. anyatej, tej 1 vagy 3 éves korig ne, légzésfigyelő használat, gyerekülés, mikor mit kell egy gyereknek csinálnia stb. csakhogy párat említsek.)


Sajnos ez is, mint sok más ilyen túllihegett téma abból adódik, hogy nincs egy azonos álláspont, hanem még az orvosok (jelen esetben az ortopédusok) is mást javasolnak. Így legyen okos az ember... ezért kérdeztem ezen az oldalon, mint sokan mások. Nem kell beszólni, hogy túl van e lihegve, mert akkor az összes kérdéshez beszólhatnánk egy ilyet....

2010. szept. 29. 09:19
 12/12 A kérdező kommentje:
A többieknek természetesen köszönöm a válaszokat, most már tisztábban látok. :o)
2010. szept. 29. 09:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!