Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet v-mivel fejleszteni,...

Lehet v-mivel fejleszteni, hogy a babánk kezdje el használni a kezeit?

Figyelt kérdés
2010. szept. 27. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a baba?
2010. szept. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Játszószőnyegre, pihenőszékre, hordozóra fellógatott állatkák. Vagy forgó, amit a kiságyra szoktak tenni. A mi babánk ezekért nyúlt először.
2010. szept. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Játszószőnyegen lógó izék, amit el is ér. A fiam 3 hósan kezdett fogni, nem nagyon akart korábban, mert erősen ökölben volt a kis keze. Massziroztam az ujjait, a kis tenyerét. Mikor kezdett ez a görcsös kéztartás oldódni, kezdtem a kezébe tenni csörgőt müanyagból, plüssből, nyunyarongyot,stb. Mondják, hogy nem szabad ráhajtogatni az ujjait semmire...hogy miért is, azt nem tudom. Párszor igy ráigazgattam az ujjait a csörgőre , nemsokkal utána ment a fogás egyedül is. 2 éves a fiam.
2010. szept. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Anno a mozgás doki ajánlotta, hogy tornáztassuk. A torna menete: 1) ez elment vadászni, ez meg meglőtte... erre a versikére kell kinyitni a baba kezét(közben fogni az ujjakat), és utána simogatni a nyitott tenyeret(kerekecske, gombocska..)

2) kezébe adni csörgőt(súlyzó alakút kellett vennünk, de bármilyen jó), és gyakorolni, hogy egyik kézből adja a másik kézbe

3) minkét kezébe csörgő, és két játékot össze ütögetni, és mondani, hogy kipp-kopp kalapács...

Ennyi:-) Remélem segítettem:-)

2010. szept. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3 hónapos volt a kisfiam, amikor a játszószőnyegén lévő műanyag karikákat, amiről lelógtak az állatok, leszedtem, és a kezébe "nyomtam". Akárhányszor lengette a kezeit, és a szeme elé kerültek a műanyag karikák, meglepődött, elkezdte forgatni őket. Aztán szép lassan ő kezdett el nyúlkálni ezekért, majd egyik kezéből elkezdte áttenni a másikba. Én mindig arra figyeltem csak, hogy valamilyen vékonyabb karikát, vagy kisebb, könnyebb tárgyat adjak oda neki, amit könnyen meg tud fogni.
2010. szept. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!