Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónap körüli babának adtok...

15 hónap körüli babának adtok még bébiételt?

Figyelt kérdés
Ha igen, milyet, mennyiszer, és miért?
2010. szept. 22. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:

18 hónaposak a kisfiaim, és ritkán még esznek bébiételt. Tartaléknak van, ha nem tudnék főzni:

-Univer vadas marhahús rizzsel

-Univer vegyes zöldségek sonkával

Ezek voltak a kedvencek, néha még gesztenyepüréset is kapnak.

2010. szept. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi igen. Másfél éves. Napközben házi főttet kap, vacsora szokott bébiétel lenni, ha nem marad délről, vagy túl egyhangú lenne. Zöldborsót, vegyes zöldséget, spenótot, sütőtököt szokott így leginkább kapni (hússal), ezeket azért, mert nagyon szereti, Univer. Vagy Nestlétől szoktam venni nagyobb babáknak (1-2 éves) menüket, bolognai spagetti, vegyes zöld rizzsel hússal, vagy lazacos, ilyesmit. Egyrészt azért, mert ez gyors és szereti, másrészt azért, mert szilárdat még úgy nem hajlandó enni, hogy a miénkből, max csipeget.
2010. szept. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

20 hónaposak, gyakran (hetente min. kétszer) kapnak, persze.

Mert megbizhatóbbnak tartom, mint a házi kosztot a piaci áruból.

2010. szept. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

És pépeset esznek még?

Az én lányom sajnos még mindig előnybe részesíti a bolti bébiételeket az enyémnél, ha meglátja nálam az üveget, akkor mutatja csak ki igazán mennyire éhes. (pedig nem főzök rosszul) Sokmindent evett már, de a boltiból hajlandó rendes adagokat megenni. Kedvence a nestlé-s bolognai, és a gesztenyés univer. Ő még csak pépeset hajlandó enni. Nagyon ciki ez ebben a korban?

2010. szept. 22. 15:27
 5/10 anonim ***** válasza:
Tedd bele a Te főztödet az üvegbe:-)
2010. szept. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
17 hónapos és igen, kap még néha. Bár mostanában ritkán, de adok még neki. A Bolognai spagettis a kedvence. Én nem tartom cikinek és nem érdekel, ha más annak tartja. Az én lányom olyan rossz evő, hogy csak örülök, ha megeszi.
2010. szept. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia, én boltit nem nagyon veszek neki mert az én főztömet is megeszi, de azért néha kap, ha nincs időm főzni. Én is pépesítem mert ha darabos akkor kb.45 perc egy kajálás, ha meg pépes akkor 10 perc. Szóval szerintem nem ciki, örülök én is ha egyáltalán megeszi, mert annyit bír nyámmogni:)
2010. szept. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor kap, ha nem ízlik neki az ebéd. De jobban szeretné a boltit enni mindennap szerintem:)
2010. szept. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ikreim közül az egyik simán evett már ebben a korban darabosat, a másik nem volt hajlandó, csak pépeset. Kb. 2-3 hete eszi meg ő is mindenből a darabosat, tehát nem baj, hogy pépeset eszik, nem egyforák ebben még az ikrek se, látod. Egyébként nekem az evett darabosat, akinek 16 foga volt és az evett pépeset, akinek 8. Ahogy jött több foga, egyre inkább elfogadta a darabosat.Felesleges siettetni. Néha megpróbálod, ha nem megy, hát nem emgy... majd legközelebb.
2010. szept. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

15.44-esnek: már kipróbáltam ezt a trükköt, de rájött hogy átvertem. :-)

Örülök, hogy nem vagyok egyedül, és másoknak sem ciki ilyen korban még pépeset adni. Mert itt olyan sok helyen azt olvasni, hogy már minden baba darabosat eszik. Egyébként az enyémnek még csak 6 foga van, ebből 4 még nincs is kinn teljesen.

2010. szept. 23. 13:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!