Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam rá a 27...

Hogyan szoktassam rá a 27 hónapos kisfiamat a bili, vagy a wc használatára?

Figyelt kérdés

Már több mint 1 éve próbálkozom,de sajnos mindíg azt mondja,hogy nem akar bilibe pisilni (kakilni). Nyáron volt egy pár alkalom,hogy belepisilt,de ennyi.

Igazából még nem égető a kérdés,mert nem megyünk bölcsibe,de azért én aggódom. Értelmes és okos,már nagyon rég óta folyékonyan beszél és megérti amit kérek,de erről hallani sem akar,a wc-ről meg pláne nem. Mindíg csak azt mondja,hogy most nem,vagy majd este és kéri a pelust.Nem hajlandó ráülni. Próbáltam hogy kis bugyikát adtam rá,(mert az autós és tetszik neki),de azt meg elfelejti és nem szól és belepisil. Adjatok tanácsot légyszi,hogyan szoktassam rá???


2010. szept. 21. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Sajnos úgy tűnik, hogy a folyamatos erőszakoskodásoddal gátlást épitettél ki szegény gyerekben. A gyerekek átlagosan 2,5 éves kor körül lezsnek érettek a szobatisztaságra és ezt az anyuka akarata nem befolyásolja. Ehhez agyban meg kell érni erre a gyereknek. Te pedig az 1 éves gyereket akartad ezek szerint már bilire szoktatni és ezt azóta se hagytad abba.

Fejezd be a dolgot, adj rá pelust és kész. Fog szólni, ha bilire akar ülni...

2010. szept. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én 27 hónapos fiamat egyáltalán nem érdekli a szobatisztaság,holott a környezetünkben van pár kicsi,akik közül sok már szobatiszta.Mivel jövő szeptemberben megy csak oviba,bőven ráér még.Én nem sürgetem.Igaza lehet az elsőnek,az azért jelent valamit,hogy már több,mint 1 éve próbálkozol!Túl korai lehetett,ráadásul folyamatos "problémának"érezhette a dolgot a kicsi,és előfordul,hogy valamiféle gátlása lett miatta.A helyedben én most egy darabig(pár hónapig) egyáltalán nem hoznám szóba.2 gyerekes anyuka
2010. szept. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Na azért nem kell egyből letámadni az embert! Egyáltalán nem erőltettem,volt olyan hogy hónapokig elő sem hoztam a dolgot. Szépen kérdeztem tőle egyszer-egyszer ahogy eszembe jutott,hogy pisilünk bilibe,vagy wc-be ahová az apa szokott? De ez egyáltalán nem volt erőltetett. A környezetünkben a korabeli gyerekek már mind szobatiszták és ezért érdeklődtem csak,hogy van-e valami taktika erre. Amúgy nekem a legkényelmesebb így,de valamikor csak el kell majd kezdenem mondogatni neki. Engem az érdekelne,hogy más anyuka hogyan szoktatta rá??? Nem pedig az,hogy erőltetem-e a gyerekem vagy sem.Bár nem segítetettek,azért köszönöm a válaszokat.
2010. szept. 21. 15:52
 4/7 A kérdező kommentje:
És még az első válaszadónak külön üzenem,hogy nem szegény a gyerekem és nincsenek gátlásai!
2010. szept. 21. 15:55
 5/7 anonim ***** válasza:

A 2. vagyok.Szerintem teljesen normálisan,mindenféle vádaskodás nélkül válaszoltam.De vedd úgy,hogy nem is tettem...

Mivel valószínűleg még korai(vagy korai volt)ezért nem tudtad/tudod rászoktatni.Másként nem tudod,csak viszonylag "erőszakkal"(naponta mondogatod többször,kisnadrágot adsz rá,stb.)De mint látod,eddig ez nem hozott eredményt.Én ezért(mertem)írni azt,hogy valószínűleg besokallt,és hagyd egy kicsit.A környezetedben(mint ahogy az enyémben is)a hasonló korú gyerekek azért szobatiszták,mert elég érettek voltak a dologhoz.Végül is a Te gyereked,úgy csinálod,ahogy akarod.

2010. szept. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnos a kommented után még jobban sajnálom szegény gyereket, csak már más miatt...

Csiszold a stilusodat és gyere vissza.

Ha ugyanezt norálisan leirod, akkor adtunk volna tanácsot. Amig nem tudjuk, mi a szitu, addig nem tudunk.


A kérdésedből pár dolog derült ki: 1 éves kora óta folyamatosan próbálkozol, a gyerek pedig nem hajlandó.


Erre a legjobb tanács, ami adható, az az, amit leirtunk. Nem kellett volna elkezdeni, mielőtt ő maga érett nem lett rá és akkor nem lenne most gond, mert 3 nap alatt megtanulná. És nem kell a környezetéhez hasonlitgatni. Ennyi.

2010. szept. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nekem az már elégtétel,hogy amíg te 79%-ban adsz kielégítő válaszokat,addig én 92%-ban! Azt hiszem ez mindent elárul! Ezek szerint te vagy agyilag és érzelmileg is szegény, csak sajnálni tudlak!

Ja és a hétvégén szobatiszta lett a gyermekem!!! :))

De persze te leszegényezted és azt írtad gátlásai vannak. Gratulálok!

2010. szept. 27. 12:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!