Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hat hónapos kisfiam ma leesett...

Hat hónapos kisfiam ma leesett a kiságyról! Mi gond lehet belőle?

Figyelt kérdés
Kb 80 cm-ről esett le hasra! Egyből felsírt 2-3 perc alatt meg tudtam nyugtatni aztán kihívtam a mentőt bementünk megvizsgálták + ultrahang minden rendben volt! A doktornő bent akart fogni minket 24 órára de én saját felelősségre hazahoztam azért mert csak a kiságyában tud aludni! Rosszul tettem,lehet valami komolyabb baja,mit kell figyelnem, milyen tünetek jelentkezhetnek ha agyrázkódása van? Ugye nem lesz semmi gond? Üdv.:Egy aggódó Anyuka
2008. dec. 20. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Szia, érdekes h mentőt hívtad de bent nem maradtál vele....amúgy nem lesz semmi baj sztem ha nem hány akkor nincs agyrázkódás, ők meg csak kötelességből akart bent tartani ha már bementetek...azért figyelgesd étvágyát mozgásst...
2008. dec. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
OKÉ Köszönöm a gyors választ! Amúgy azért nem maradtunk bent mer nem tud idegen helyen aludni mert fél egyszer odtmaradtunka nagyinál és egész éjjel sírt aztán haza kellet jönni itthon meg evett és egyből elaludt!
2008. dec. 20. 14:24
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fejét ütötte be akkor a következő tünetekre figyelj:aluszékonyság, szokatlan viselkedés, hányás, étvágytalanság, sírás, a kutacs kidomborodik-e (agynyomásfokozódásnál van ilyen)vérzés fülből, orrból, garatból.Ha a hasát ütötte akkor a belső szervei sérülhetnek tünetei lehetnek:aluszékonyság, fájdalmas sírás, étvágytalanság, sápadtság, magas pulzusszám, verítékezés stb.Nyilván az uh negatív lett de azért figyelgesd és ha bármi szokatlant tapasztalsz vidd vissza feltétlen a csöppséget.
2008. dec. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm szépen!
2008. dec. 20. 14:45
 5/5 anonim ***** válasza:

szia,

ne aggódj. az UH kimutatja a hasi sérüléseket, ha negativ volt, akkor nem kell aggódnod. biztosan megvizsgálták a babád neurológiáját is alaposan. a 24 órás kórházi megfigyelés protokoll, minden gyereket bent akarnak tartani, mellesleg én is hazahoztam volna az enyémet. a babák csontja mondhatni gumiból van, épp azért teremtette ilyennek a természet, hogy túlélje a gyermekkori hasonló baleseteket, persze vannak ezalól fatális kivételek. ha most nem észlelsz rajta agyrázkódásos tüneteket, nem kell attól tartanod, hogy majd holnapután lesznek.

2008. dec. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!