Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos babám az utóbbi...

1 hónapos babám az utóbbi napokban éjjel van ébren és nappal alszik (többet). Ezt szabad kívülről szabályozni, tehát felkeltsem többet nappal, hogy lefáradjon?

Figyelt kérdés
2022. máj. 6. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
kb 6 hetes kortól már tud különbséget tenni a nappal és az éjszaka közt, Óvatosan szoktasd át, alakíts ki napirendet (ez pár hét, nem megy azonnal). Nappal etetnek, gondoznak, "játszanak velem", világos van - éjjel csak szükséges kislámpácska, gyors evés és vissza (ha nem muszáj tisztába sem kell tenni) Legyen ritmus az ébrenlét-alvás-evés-fürdés-játékban, 3-4- hónapra kialakul, ha következetes vagy.
2022. máj. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
1 hónapos..még nagyon korai ilyenekbe belenyúlni. Persze ez csak az én véleményem de nem vagyok szakértő. Annyit tennék, hogy amikor amúgyis ébren van nappal, igyekeznék hogy ne aludjon el. De mikor alszik semmiképp sem ébresztenén. Éjjel pedig nincs játék, csak max kislámpa, semmi hangoskodás. Át fog állni magától is csak még nagyon pici :) kitartást!
2022. máj. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Persze, így csináljuk, és eddig nagyjából ő is alkalmazkodott ehhez, éjjel volt a nagyobb pihenés, csend, sötétben szopi, stb... De valami miatt átfordult, ami elég nagy szenvedés nekem :D persze kibírom, csak nem tudtam mivel teszek jót
2022. máj. 6. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!