Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha gyeden vagyok az első...

Ha gyeden vagyok az első babámmal és ezalatt megszületik a második baba, miből fogják számolni tgyást és a gyedet?

Figyelt kérdés
Mert úgy tudom járuléknak nem lehet járulék az alapja.
2010. szept. 16. 14:56
 1/10 anonim ***** válasza:
A szerződéses béredből, vagy ha az első baba után kapott ellátások alapja több volt, mint a szerződés szerinti béred, akkor azt az alapot veszik. Vagyis a gyed ugyanannyi lesz (esetleg több, ha volt általános béremelés közben a cégednél, és nem érted el a maximális 102900Ft-ot), a tgyás viszont akár kevesebb is lehet, mint amennyit az első babával kaptál, mert ha a két gyerkőc között nem mégy vissza legalább 180 napra dolgozni, akkor a tgyásnak is lesz maximuma, ugyanannyi, mint a gyednek.
2010. szept. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válasz
2010. szept. 16. 15:47
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
tgyás nem jár ha nincs 365 nap munkaviszonyod
2010. szept. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Második, ez igaz, sőt a gyed sem jár, de hogy jön ez ide?

A kérdéshez, és a kérdező helyzetéhez ennek mi köze van?

2010. szept. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezt akkor most nem értem, munkaviszonyom az van, hisz nem szünt meg a munkahelyem csak itthon vagyok a babával, akkor sem jár tgyás?
2010. szept. 17. 11:31
 6/10 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy belekérdezek a kérdésbe, de úgy látom, vannak itt tájékozott emberek, és hátha az eredeti kérdezőt is érdekli.

Tehát és ha a második baba már nem a gyed, hanem a gyes időszaka alatt születik, akkor mi lesz a következő tgyás és gyed alapja?

Illetve ha visszamegyek dolgozni gyed után (2 éves kora után), de nem telik el egy újabb év tényleges munkával, mert közben érkezik a második baba, akkor mi lesz az alap?

Köszönöm!

2010. szept. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy mindennek az lesz az alapja, ami az első gyerek születésénél volt az alap. Részletesebben sajnos nem tudom... De ha felhívod az OEP-et, ott biztosat mondanak.
2010. szept. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 poci-maci ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


én is voltam ezzel így és nekem ezt írták ami ténleg igaz!

2010. szept. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Első válaszadó vagyok.

De igen, minden jár.

Aki beírta a 365 napot, az egyáltalán nincs tisztában a helyzettel, hiszen amíg él a munkaviszony, addig a tgyás, és gyed ideje is biztosítotti időnek számít.

Ahogy írtam: ugyanaz az összeg lesz az alapja, mint az első babával kapott ellátásnak. A tgyás jár, csak ha nincs 180 bérezett napod a két ellátás között, akkor a tgyás maximum 102900 ft lehet bruttóban. De attól még jár!

2010. szept. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

09.29-es válaszoló, ha a babád a gyes alatt születik meg, akkor is két lehetőség van.

Ha nincs bérezett napod egyáltalán, akkor megnézik, miért nincs. Ha azért, mert az igénylést megelőző évben nagyobbrészt gyed-en voltál, akkor az ellátásoknak ugyanaz lesz az alapja, mint az első babával kapott ellátásoknak. (pl: a nagy szeptemberben tölti a kettőt, te pl. júniusban szülöd a tesót, akkor mind a tgyást, mind a gyedet jövőre igényled, és ez az év az irányadó időszak, amikor szeptemberig gyeden voltál.)

Ha azért nem lesz 180 bérezett napod, mert nagyobbrészt gyesen voltál, akkor viszont az ellátások alapja a minimálbér lesz.(pl. áprilisban tölti a kettőt, te januárban szülsz, irányadó időszakban - igénylés előtti év - 8 hónapot gyesen voltál)

Ha visszamégy dolgozni, akkor az ellátások alapja a tényleges jövedelmed lesz, vagyis az, amit a munka (vagy szabadság, vagy betegszabadság - a keresőképtelenség első 15 munkanapja-) alatt kapsz.

2010. szept. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!