Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónaposan még nem ül fel...

9 hónaposan még nem ül fel magától és még csak kúszik. Baj lehet ?

Figyelt kérdés
Úgy érzem hogy le van maradva, kortársai már rég mennek. Nektek mikor kezdett el mászni, felülni, menni a babátok ?
2022. márc. 19. 03:04
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Későn mindennel és ha visszamennék hamarabb viszem neurológushoz és tsmt tornára. 19 hónaposom még nem jár önállóan.. semmi baja elvileg,csak torna kell,de elkeserítő és sajnálom,mert látom,hogy menne már szegény.

Felülni és mászni is 11 hónaposan, azt is dévénytorna hatására. 12 hónaposan felállt ugyan ( bútor mellett) de azóta sem jár egyedül.

2022. márc. 19. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
9 hónapos korig kell elkezdeni kúszni, 11 hónapos korig mászni, 1 évesen kapaszkodva lépegetni, önállóan járni 18 hónapos korig. Az ülésre én még nem láttam konkrét időpontot. Van olyan baba, aki mászásból ül ki, van olyan, aki csak miután felállt. Nincs lemaradva a babád.
2022. márc. 19. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Az onallo ules atlag 10 honapos kor korul van.
2022. márc. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
76%
Jesszus 1-es mintha az én lányomról írtál volna, annyi kísértetiesen hasonló a sztori 😔
2022. márc. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Éjjel be kellett mennünk a kicsinnyel sürgősségire láz végett, és a doktornő csodálkozva nézett rám, hogy nem ül. Kérdezte tőlem, hogy mászni azért mászik ? Mondtam neki hogy egyelőre csak kúszik, és erre azt mondta, hogy ő ilyen kis visszamaradott. Ez eléggé szíven ütött és fájt.
2022. márc. 19. 07:06
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Egyáltalán nem megkésett a fejlődése.

Ha még csak nem is kúszna, akkor lehetne arról beszélni. Normális orvos ezt tudja.

Érdekes, nálunk a klinikán azon se botránkoztak meg, hogy 11 hónaposan nem ült. Tudták, hogy megkésett, mert benne volt a felvett anamnézisben (10 hónaposan kezdett kúszni), de nem illettek sértő jelzőkkel.

Egyébként kúszás 8 hónap, mászás 10 hónap, önálló ülés 1-2 hónappal mászás után reális.

2022. márc. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Minden baba más.Van aki előbb,van aki később fejlődik,de persze vannak határok.

Én ha ezen aggódtam volna,biztos,hogy korai fejlesztőbe viszem a gyereket

!

Nálunk mindent hamar csináltak a gyerekek,2,5 hótól fordulás,5 hósan kúszás,6 hónaposan állás,kapaszkodva lépegetés és átváltott a közlekedés mászásba is.

Fiam ennek ellenére önállóan csak 12 hósan ment,lányok 9 hósan.

Sokat hintáztunk,babamasszázs,tornáztattam őket,ahogy a védőnő mutatta,sokat játszottunk együtt,hordoztam őket.

Sokmindennek utána olvastam,próbáltam kicsit tudatosabban foglalkozni velük.Jó tanulók,sportolók.Lehet persze ezek nélkül is minden így alakul,de amit tudtam,megtettem.


Tudom,rosszul esik,hogy ezt mondta rá a doki de ha rövid időn belül nem változik a helyzet,én vinném megnézetni,pl.nem-e kötött valamilyen izma,vagy bármi más(amit gyerekorvos nem feltétlen tud megítélni).Akkor te is megnyugszol,hogy csak ráérős baba.Ha meg van valami,most még könnyebben lehet segíteni rajta!

2022. márc. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

"próbáltam kicsit tudatosabban foglalkozni velük."


Közöd nem volt hozzá, bármilyen nehéz is beismerni. De ilyen az emberi természet. Hajlamos azt is a saját sikerének vallani, ami nem az. Ugyanakkor mást olyanért vegzálni, amiről nem tehet.

A csecsemőkben a mozgásfejlődés olyan, mint egy automata program. Ha egy gyerek egészséges, akkor akkor is lefut, ha semmit nem teszel. Sőt, akkor teszed a legjobbat.

A siettetett mozgásfejlődés is okozhat kárt. Pl: jól megkezelni a teljesen egészséges izomtónusú gyereket, aki emiatt átugor pár fontos mérföldkövet.. talán még károsabb, mint egy lassabb, de egyenletes fejlődés.

Éppen ezért, ha valaki úgy érzi, hogy nem úgy megy a dolog, mint kellene, nem szabad rögtön gyógytornászhoz szaladni. Normális szakember neurológusi vélemény nélkül még "állapotfelmérést" se hajlandó csinálni.

2022. márc. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

8-as,szerintem ez nem így van,ahogy írod!

Látom hogy sokan nem foglalkoznak a gyerekkel,és meg is látszik a fejlődésükön!Rengetegen fejlesztésre szorulnak,pont az ilyen "jóvanazúgymajdfelnő" képzetek miatt!Nyugodtan le lehet pontozni,de látom mi történik!


Igen,van aki sietteti!Én nem,pl.nem járattam kézen fogva,mindent egyedül maguktól csináltak,ahogy írod automata módon,ahogy nekik elő van írva!A babamasszázs a kötődésben segített,azt is védőnővel tanultuk,a tornát meg csak úgy élveztük,játékosan,semmilyen izmot nem tornáztattam kifejezetten!De én nem erről beszéltem!Pl.nem pólyáztam a gyereket,elég teret adtam neki,nem a kiságyban tengődtek egész nap,olvastam nekik,jártunk kerekítőre,hordoztam őket magamon.Nem a nagy könyv szerint csináltak mindent,ahogy írva van,baromi korán felálltak és semmi nem késztette őket,saját maguk kapaszkodtak az ágyba,meg a kiságyrácsba kivülről,de minden mozgásforma megvolt és sokat gyakorolták!

Bármit mondasz,igen is a saját sikerem is hogy nem csak hagytam őket a kiságyban,meg a babaülésben,kompban(sokak így vannak több órán keresztül pl.!!!na azt ne mondd,hogy az egészséges!!)

2022. márc. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!