Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miből gondolják azok az...

Miből gondolják azok az anyukák, akiknek ekcémás lett a babája, hogy a korai hozzátáplálás az oka?

Figyelt kérdés

Most olvasgattam egy kérdést,és egyszerüen már nem értem.

Miért van az hogy aki elkezd a babájának 3.5-4 hónaposan gyümölcsöket,aztán püréket,egyből jönnek azok az anyukák,akik állitják hogy a babájuk emiatt lett ekcémás,allergiás.Nem szeretnék vitát,csak tényleg érdekel most már.Lehet az a baba amúgy is az lett volna nem?Én 3.5 hónaposan kezdtem el az almát és az őszibarackot adni a tápszeres kislányomnak.Nem bántam meg egyáltalán,igaz még csak 4 hónapos múlt,de eszik szépen krumplit,répát,sütötököt is már.Az én környezetemben sajnos szinte csak tápos babák vannak,szinte senki sem tudott sokáig szoptatni,de egy baba sem lett ekcémás,allergiás.Pedig van köztük 18 éves és van 1.5 éves is,szóval elég vegyes a korosztály.Mondom ,nem vitázni akarok,csak már érdekel ez a dolog.


2010. szept. 12. 05:35
 1/8 anonim ***** válasza:
4%

Mert elhiszik a tápszergyárak által fizetett "tudósoknak" és orvosoknak,hogy az ő babájuk gyomra más,mint amilyen az ővék vagy a szüleiké volt kicsi korukban. A babájuk gyomra nem képes feldolgozni a természetes ételeket,csak a tápszert. Sőt, a természetes ételek mindenféle betegséget okoznak. Olvastam már,olyan véleményt is,hogy a 65 éves apukája azért vesebeteg,vagy a nagybátyja gyomorfekélyes,mert kicsi korában tejet kapott.

Az emberi hiszékenység határtalan. Felénk nagyon sokan a régi módszereket követik. Részben,mert nem hisznek abban,hogy a laboratóriumban előállított tápszer egészségesebb,mint a természetes ételek, vagy egyszerűen nincs pénzük a drága tápszerekre. Ezek a gyerkek között viszont alig akad ételallergiás,ekcémás stb.

2010. szept. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Azért gondolhatják, ert az ekcémák 90%-át a táplálkozás okozza. Nem biztos, hogy a korai hozzátáplálás a bűnös, de lássuk be, ha egy ekcéma nem jön ki szoptatás alatt, a hozzátáplálásnál meg igen, akkor sanszos, hogy a kaja az ok.

Amúgy nem a tápszergyártók találták ezt ki, hanem egy csomó kutatás, amit orvosok végeztek. És arról szólt a kutatás, hogy nagyobb százalékban lesznek azok a babák ekcémásak, akiket korán tápláltak hozzá, mint azok, akiket nem. Ez csak sima megfigyelés.

És sajnos nem a gyomrunk különbözik a régiekétől, hanem az élelmiszereink. Ami régen jó volt, ma már csak vegyszeres utánzata annak sajnos:(

2010. szept. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Fiamat 18!!! hónapig szoptattam, s már 2-3 hónaposan ekcémás volt! Pedig soha nem kapott tápszert egy kortyot se!

A hozzátáplálást kb. 9-10 hónaposan kezdtük, mert addig szó szerint 2 kanálnál többet semmiből nem fogadott el, s utána is jóformán csak szopizni akart, azért választottam el 18 hónaposan! Azóta végre eszik!!! S az ekcémája se romlott, inkább javult!

Amúgy másik fiaim nem ekcémásak(ikrek). Viszont nagylányom, igen, s Ő is 9 hónapig szopott, utána viszont tehéntejet, s a mai rendszer szerint minden tiltott dolgot kapott, s nem rosszabbodott neki se a helyzete (mondjuk ez 18! éve volt).

2010. szept. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. szept. 12. 13:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Engem is korán hozzátápláltak 30 éve, mert akkor az volt a trend, nem volt tápszer, és 4 hónaposan már kaptam répát meg almát, mert anyumnak nem volt teje. Jelentem, azóta sem vagyok allergiás semmire, a gyomromnak semmi baja, és sosem voltam beteges még annyira sem, mint az átlag. Jah, és ekcémám sincs.
2010. szept. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is ekcémás lett 2 hónaposan, de nem a hozzátáplálástól és nem is attól, amit én ettem, nála a fürdőszer okozta.

Igen, amúgy jól látod, sokan jönnek a hozzátáplálás okozta ekcémával, azonban nagyon sokszor nem a kaja okozza náluk sem, csak erre könnyebb ráfogni. Nem akarom bántani az állattartókat sem, de pl. a kutya-macska szőr gyakrabban okoz ekcémát a babáknál, mint azt gondolnánk.

2010. szept. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Hát igen,ez gondolkodtatott el,hogy amint feljön ez a téma,egyből két tábor lesz,holott ugye nem biztos hogy köze van a két dolognak egymáshoz.Csak néha úgy felhúzom magam,ezeken a válaszokon.Na mindegy,boldog babázást kívánok Nektek!
2010. szept. 12. 18:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Bár a babám anyatejes volt, nagyon hamar kijött rajta az ekcéma. A bőrgyőgyász- Dr Mónos Zsuzsa,- azt mondta, hogy a mai napig nem bizonyították, hogy mi váltja ki, és azt sem, hogy mitől múlik el. Tünetmentesen lehet tartani, de gyógyítani nem. Megvan persze, hogy mi az, ami ront a helyzeten: idegesség, magas külső hőmérséklet, túl zsíros krémek, tél, ami kiszárítja a bőrt.. stb.
2010. szept. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!