Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki tud segíteni házi készítésű...

Ki tud segíteni házi készítésű játék ügyben?

Figyelt kérdés

Kislányom 1 éves , ötleteket szeretnék, házi készítésű játékok terén. sok bolti játéka van, de már unja őket, s arra gondoltam, csinálni kellene valami házi készítésű ötletes, de ugyanakkor fejlesztő játékot.


köszönöm az ötleteket vagy linkeket.


szép estét Nektek!


2010. szept. 11. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem kisfiam van, de varrtam neki maradék anyagokból egy rongy babát, jobban mondva manót amit vigyázza az álmát és megvédi az ágy alatt lakó szörnyektől :)

Másik ötlet: Dekorgumiból színes köröket vágtam ki, egyszerű de nagyon jó kis játék. Sokféle képen lehet vele játszani. Pl: színek tanulása (mi már angolul is tanuljuk) Egymásra rakosgatás. Vagy egy műanyag dobozba pakolgatás. Vagy minden színből 2db-ot vágsz ki pl: világos kék, sötét kék és össze párosítjátok őket. Kör helyett bármilyen alakzat lehet vagy lehet ilyen is olyan is.

Vannak még ötleteim kicsit későbbre:

-távcső: 2 db wc papírgurigát összeragasztasz, ki is színezheted vagy színes papírral boríthatod. A két végére madzagot fűzhetsz és a nyakába is akaszthatja.

-Babaház: nagy karton dobozból készíted, ajtóz, ablakot vágsz rá, maradék anyagból függönyt varrsz rá, bárhogy díszítheted. Műanyag székeket, asztalt is rakhattok bele, de ezt is lehet papírból.

-Só-liszt gyurmából készítsetek állatkerti állatokat és rendezzétek be a saját állatkerteteket. Ha már elég nagy ahhoz a gyerek, hogy nem veszi a szájába a játékot ki is lehet festeni víz festékkel vagy akrilfestékkel. Addig marad az ételfesték...

2010. szept. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat,

neked mennyi idős már a picid, hogy a színeket tanuljátok?

2010. szept. 11. 20:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Szívesen. 13,5 hónapos. 4-5 hónapos kora óta baba angolozunk :)

Nézd csak találtam neked valamit!: [link]

2010. szept. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó ez a link, én is kedvet kaptam hozzá, csak időt kellen valahogy szakítani rá. Én nagyon szeretem az ilyen saját készítésű dolgokat.
2010. szept. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A link szuper.

Amit gyorsan meg lehet csinálni, bár lehet, hogy ő már kinőtte. Műanyag palackba szines tésztát tenni, vagy egy hosszú spárgára ruhacsipeszeket rakni, amit le, fel tehet és akár húzhatja is maga után. Fényképalbumba a családtagok képetit tenni.

2010. szept. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Eszembe jutott még néhány dolog:)

-Lufiszörnyecske : egy vastagabb lufiba lisztet öntesz, jól összekötöd és filctollal rajzolsz neki arcot. Jól formálható el lehet vele szórakozni.

-Körforgó akár kiságy felé is: egy régi körszárítóról leveszed a csipeszeket és varrsz a helyükre maradék anyagból, filcanyagból, dekorgumiból figurákat.

-Textil könyvecske: maradék anyagból megvarrod és vatelinnel tömöd ki vékonyan. Én most készítem, vatelint csak extra drágán kaptam volna ezért helyettesítettem. Volt egy régi vékonyabb szivacsszőnyegünk abból vágtam ki méretre négyzeteket és azt fedtem be anyaggal, filc anyagból varrtam rá mintákat.

2010. szept. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok ötletet, már rendeltem is a netről barkácsfilcet, dekorgumit, s készítek én is.


Szép napot!

2010. szept. 13. 12:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!