Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segìtsetek, elrontom vagy ez...

Segìtsetek, elrontom vagy ez rendben van a kisfiamnál?

Figyelt kérdés
Első gyermekünk, 14 hònapos. Miòta jár nem igazán tudunk vele játszani. Leülök mellè, de otthagy, nèha sikerül lekötni, de állandòan csak szalad, megy ès a rosszaságot csinálná. Tudom, ez ilyen, de egèsz nap a nem szabad megy ès ez vajon jò ìgy? Mindig szòligatva van, aztán meg jön a hiszti, ha èpp olyanja van. Sokszor ki is nevet, ha rászòlok, nèha már a hangom is felemelem. Mikor kellenek a szabályok ès milyenek? Teljesen elbizonytalanodom, hogy vajon jòl csinálom? Kevès vagyok neki? Nem akarom bölcsibe adni, szèpen megèlünk, megtehetem, hogy itthon legyek mèg, de nem èrzem magam jònak ebben, pedig igyekszem :( Mindenbe bevonom, imádja kidobni a szemetet, belemászik a lavòrba, belepakol a mosògèpbe, együtt mossuk a fogunkat, popsikendővel törölget stb. Nagyon eleven ès kìváncsi. Ma együtt pucoltunk krumplit, persze ezerszer megpròbált beleharapni, hiába rázta a fejèt ès mondta, hogy nem, azonnal a szájába rakta ès kiszedte a hèját a kukábòl. Most akkor tudja, hogy nem szabad adott dolgokat vagy sem? 1x már eljátszottam, mintha "eldádáznám" a kezèt, mikor a konnektorba nyúlkált (baba biztos, de akkor is!). Mondom neki mindig nem szabad, meleg. De ebből áll az egèsz nap. Felmászik a TV asztalra, tologatja a szèket, majdnem magára is húzta, nyitogatja a komòdot, püföli a fedőt a padlòhoz, kukázik. Ha akarok mesèlni neki, otthagy. Hìvom őt nèzegetni az állatkákat de csak ritkán sikerül lekötnöm, miòta jár mèg leülni sem akar játszani. Èpìtünk, bunkerezünk, buborèkfújòzunk, autòzunk, igaz nem roskad a lakás a játèkaitòl, de azèrt van bőven mindenfèle. Most karantènban vagyunk panelban ès egyre nehezebb vele, az erkèlyre kiviszi a fèrjem, de rendszeresen sikìtozik, kiabál is mostanában. Alig várom a tavaszt ès a programokat már, kap komplett játszòteret anyòsomèknál a hatalmas kertben,1 percre innen laknak, remèlem kint majd lefárad vagy nem tudom mi segìthetne ezen az időszakon?!
2022. febr. 13. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az, ha jobban gyerekbiztossá tudnád tenni a lakást. Hogy ne kelljen a sarkában lenned, lépten-nyomon rászólni. Vakdugó a konnektorba, szekrényajtóra zár, amire nem lehet, azt egy járókaráccsal elzárod. Macerás, de különben meg fogtok bolondulni.
2022. febr. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én nem igazán látom,hogy bármi gond lenne.

"Ma együtt pucoltunk krumplit, persze ezerszer megpròbált beleharapni"

Ezzel például mi baj van? Miért ne kóstolja meg? Az csak krumpli.

Nyílván a kukából a héját kiszedni nem kell,de a krumpliba (főleg a pucoltba) had harapjon bele,ha azt akar.

A krumpli ehető nyersen is,ha meg nem ízlik nem fog még egyszer bele harapni még ha kéred se.Egy szem krumplit adsz neki,hogy ismerkedjen vele és kész.Én ugyan ezt csináltam a répával.Lehámoztam,tetszett neki,oda adtam.Neki mondjuk ízlett nyersen.🤷🏼‍♀️


Az meg,hogy megy,szalad és "rosszalodik" (mit takar ez? Hogy tud egy baba rosszalkodni?) természetes.Fog is még.Játszva tanul a gyerkőc.

2022. febr. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Minden kisgyerek ilyen, nyugi :)
2022. febr. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!