Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lázasodhatott be a...

Mitől lázasodhatott be a babám? Vigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés
Tegnap este 38,1, ma reggel 37,4 fokos volt a láza.Eszik rendesen, semmi problémát nem látok, csak hogy éjszaka nem jól alszik.Foga még nincs,kicsit pupos az ínye, de nem ugy látom, mintha jönne a foga (bár igazából nem tudom, hogy milyennek kell lennie az inyének ilyenkor)Elvigyem ma orvoshoz, vagy várjak még picit?
2010. szept. 9. 08:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Ennyit mértél, vagy már levontad a fél fokot (gondolom popsiban mérted)?

38 foktól beszélünk lázról, addig csak hőemelkedés. Ha más "tünet" nincs, akkor csak csillapítsd a lázat. Ha bármi más is van, akkor irány a doki!

2010. szept. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi!Popsiba mértem, és levontam a fél fokot.
2010. szept. 9. 08:44
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy 6 hónapos:)
2010. szept. 9. 08:45
 4/6 anonim ***** válasza:

A 37,4 csak hőemelkedés. Ha 38 lenne, akkor adj neki Panadol babyt, vagy Nurofent, vagy lázkúpot, ami van otthon. Egyébként meg hűtőborogatás (11 hónapos örökmozgómnál csak úgy tudtam megoldani, hogy keresztborogatást csináltam neki, bal kéz - jobb lábra).

Ha tartósan maradna a láz, dokihoz nem ártana elvinned. Nekünk három napos lázunk volt, de 38,6-okat mértem folyamatosan. Ügyelet lett a vége, ott ki kellett, hogy zárják a húgyúti fertőzést (vettek vért és pisimintát).

2010. szept. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, és ha nagyon felszökne a láza, akkor hűtőfürdő! 37 fokos vízbe beülteted, és folyamatosan lehűtöd a vizet 32-30 fokosra.
2010. szept. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nalunk 38foknal van csak laz,addig hoemelkedes.addig semmi gyogszer csak hutofurdo,esetesvizes torolgetes.
2010. szept. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!