Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a kicsinek nincs anyakönyvi...

Ha a kicsinek nincs anyakönyvi kivonata akkor akkor semmit nemtudunk intézni?

Figyelt kérdés
Első gyermekes szülőként akik Sk-ban házasodtak, ott két nyelvű papirt kaptunk, gondoltunk persze az jó itt is hisz szlovak-magyar! Na igy 37hetesen persze kétségeim lettek és felhivtam a Győri hivatalt! Persze nemjó mivel itt nemvolt anyakönyvezve a házasság😏 telefonba a hölgy annyit mondott ez 2honapos procedúra nekem meg 2hét múlva lessz a császárom, de a lényeg, hogy kezdjük el intézni igy holnap megyünk is be! Igazából ez mennyire befolyásolja a tb az adó kártyát azt, hogy személyit tudjunk csinálni, hogy haza utazzunk és a többi papírmunkához?
2021. dec. 1. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem Sk-ban házasodtunk, pont azért mert előtte utána néztem, hogy mennek a dolgok, mennyi ideig tart a hivatali procedúra, és úgy döntöttem, nem akarok már itt a honosítással szórakozni a pici születése előtt. (Ha bármelyikőtök magyar állampolgár, akkor amúgy is x időn belül honosítani kell/kellett volna a házasságotokat.)

Én a helyetekben gyorsan tennék egy apasági nyilatkozatot, a biztonság kedvéért. Nem biztos, hogy a kórházban fennakadnak a kétnyelvű házassági anyakönyvin, de mivel itthon nincs elismerve, sanszos. (Nálunk oda jön a kórházba az anyakönyvvezető, nem tudom ez minden kórházban így van-e, gondolom igen.) A lényeg, hogy ne a te nevedre anyakönyvezzék :)

2021. dec. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Ja, viszont ha mindketten csak és kizárólag szlovák állampolgárok vagytok, az bonyolíthatja a helyzetet, mert a baba állampolgárság nélküliként lesz anyakönyvezve. Akkor majd az itt kapott születési anyakönyvi kivonatával kell intéznetek a konzulátuson keresztül a szlovák állampolgárságát, személyit/útlevelet. A taj meg adókártyáról ebben az esetben nem tudok semmit. Azt talán nem befolyásolja.
2021. dec. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infót. Férjem magyar állampolgár Én vagyok szlovák!holnap megyünk be elkezdjük intézni, de igazság szerint nemis értettem nemis tudtam erről a honositásrol hiszen mindenhol simán elfogadták itt a házassági anyakönyvi kivonatot
2021. dec. 1. 11:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is csak azért tudom mert utánanéztem a külföldön kötött házasságoknak a kormányhivatal honlapján. Amúgy nem szólt volna senki, nem tisztjük :) Gondolom banki meg ilyen-olyan ügyintézésnél nem foglalkoznak vele, mert kit érdekel, hogy az a magyar állam által honosított fecni-e, de az állami szervek nézik ezt is. Mikor mi házasodtunk össze, akkor a férjemnek a születési anyakönyvi kivonatát is, meg a közjegyző előtt tett nyilatkozatát is (hogy nem házas Szlovákiában) a hivatalos fordító irodában kellett fordíttatni ahhoz hogy elfogadja a hivatal. Holnap majd biztos segítenek nektek, de szerintem tényleg az lenne a legegyszerűbb, ha a biztonság kedvéért a férjed tenne egy apasági nyilatkozatot. Kivéve ha holnap a hivatalban azt mondják, hogy ennek hiányában is biztosan anyakönyvezik a gyereket a férjed nevére, no meg állampolgárságára.
2021. dec. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Édes Istenem 😏 pedig aztán,hitelt vettünk fel, lakás vásároltunk igenybe vettük a havi 5ezer ft a friss házasoknak, csokkot vettünk fel, de úgy látszik ezekhez jó azis ami van, tök fura 😏 rendes volt a hölgy a telefonba mondta a lényeg, hogy legyen elindult folyamat és akkor nincs gond! Igazából azon aggódom, hogy ez mennyire befolyásolja a csedet a kicsi hivatalos papirjait és azt, hogy személyit csináltatjunk hiszen szeretnénk januárba hazautazni Sk-ba(50km)szóval tényleg kicsi táv. Köszönöm, hogy írtál nekem 😊
2021. dec. 1. 13:26
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen elsősorban magyarállampolgár lessz, de a szlovákot is intézzük majd neki 😊
2021. dec. 1. 13:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a juttatásokat nem fogja befolyásolni, meg ha azt mondták, hogy elég elindítani a folyamatot, akkor biztos úgy is van :) Biztos, hogy mindenképp fogják anyakönyvezni a babát, ez nem kérdés, így mindent fogsz tudni intézni neki, egyedül csak az a fontos most, hogy az apa nevére kerüljön, ne utólag kelljen neki minden dokumentumot újra csináltatni. Még jó, hogy hallgattál a belső hangra és rákérdeztél :)
2021. dec. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
😊 Ooo neis mond, de a párom mondta is, hogy jaj minek kérdezed meg eddig se volt gond hát ezért! Férfiak 🙈
2021. dec. 1. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!