Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Oltás után kiütés??

Oltás után kiütés??

Figyelt kérdés

15 hónapos korban oltás után 10 nappal lehetséges kiütés?

Fiam arca, hasa piros pöttyös, himlőszerű..


2021. nov. 12. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Kérdezd meg a gyerekorvost.
2021. nov. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az MMR mellékhatásai közt szerepel. 😊
2021. nov. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%
Minden oltás után előfordulhat pár nap, 1-2 hét után kiütés nem csak a gyerekeknél, hanem felnőtteknél is. Ez azt jelzi, hogy az oltás hatásos, az immunrendszer észlelte és elkezdte termelni az ellenanyagot. Az is előfordulhat, hogy nem az oltás okozza, hanem elkapott valamilyen vírusfertőzést. De ha nincs semmi más tünete, csak a kiütések, akkor ez a kevésbé valószínű. Ha pár napin belül nem múlik el, akkor gyermekorvosnak mutassátok meg.
2021. nov. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Igen, az egyémen gyarkorlatilag végigment a kanyaró, torokfájás, láz. Tipikusan a kanyaró tüneteit produkálta. Amikor 10 nappal az oltás után elvittem, hogy belázasodott, először a gyerekorvos nem is gondolt rá, hogy oltást kapott. Antibotikumot írt fel (csütörtök volt) azzal, hogy ha rosszabbul lesz hétvégére kezdjem el adni. Szombatra tiszta kiütés volt. Az ügyeletes orvos megnézte, ő mondta, hogy bizony az oltástól van. Hétfőn a gyerekorvos is megerősítette.

Az már más kérdés, hogy a felülfertőzés elkerülésére a végén mégis csak kellett az antibiotikum, de akkor már tényleg indokolt volt.

2021. nov. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért kellett lepontozni a válaszomat. Valószínűleg itt mindenkinél több oltási reakciót láttam már életemben. Aki lepontozott tudna nekem válaszolni akár privátban is, hogy miért gondolja azt, hogy szar tanácsot adtam?
2021. nov. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2021. nov. 13. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!