Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történik ha nem szedem ki...

Mi történik ha nem szedem ki az összes antibiotikumot?

Figyelt kérdés
Mellgyulladásom van, lázas is voltam, kaptam antibiotikumot még múlt héten. 10 db van összesen, egy nap 2 kell bevenni, szedtem is milt héten, 3 át vettem be, de annyira rosszul volt tőle a gyermekem, nem aludt, gorcsolt a hasa, kinlodott. Úgy döntöttem nem szedem tovább, de tegnap újra begyulladt ezért inkább bevettem, reggel és este. Persze a láz már elmúlt, a cicim sem faj, de a gyerekem megint szenved. Nem lehet ezt valahogy kihagyni?
2021. okt. 18. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Újra és újra begyullad, hiszen látod. Kérj másik gyógyszert.
2021. okt. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Beszélj az orvosoddal, hogy adjon másik fajtát, ami nem okoz gondot a gyerejnek. Vagy amíg szeded, addig ne szoptass, adj lefagyasztott tejet (ha van) vagy tápszert neki.
2021. okt. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Így lehet jó kis rezisztens kórokozód a végére, ha sosem teljesen szeded végig. Az antibiotikum olyan, hogy ha elkezded, már muszáj minimum 5 napig (kivéve, ha az orvos tovább rendeli el).

Ha a gyereknek biztos ez ártott szerinted, akkor addig fejni kell és mással pótolni. Probiotikumot szedjetek mellé (pl. Normaflore).

2021. okt. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Antibiotikumot soha nem hagyunk abba.


Hidd el, a babád is inkább küszködik pár napot, minthogy anyukája megnyomorodjon és egy életen át kelljen küszködnie a krónikus komplikációkkal.

2021. okt. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Baba is kapja a probiotikumot?


Mert ilyenkor neki is kell..


Végig kell szedni



Most pl én úgy jàrtam hogy a doki 7 napot rendelte el,de valszeg aúlyosanb volt a dolog, mert igan 2. Nap tünetmentes voltam màr, de a letelt 7 nap antibiotikum után 6. Napra visszajött a betegség ( tüszős mandula streptococcus)

2021. okt. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én még soha az életemben nem szedtem ki antibiotikumot, eddig mindig megúsztam, 27 év alatt nem sokszor voltam beteg. És ha igen általában házilag gyógyítottam.

Holnap hívom az orvost, remélem kapok másfajtát, és akkor a babának meg probiotikumot.

Köszi mindenkinek!

2021. okt. 18. 18:54
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Vagy változtass azonnal és mostantól szedd végig az antibiotikumokat, vagy olvass utána a neten.

Óriási bajt okozhatsz.


Ha nem szeded végig, akkor nem hal ki az összes baktérium, csak mondjuk a 95%-a. Az a 95%-a amelyik nem bírja jól az antibiotikumokat. Megmaradnak azok, amelyikek ellen tudnak állni.

A maradék 5% bár tünetet akkor nem okoz, de elkezd szaporodni. Pár nap és ugyanannyi lesz, mint előtte volt. Visszajönnek a tünetek, és hiába szeded az antibiotikumot, ezekre pont nem hat.

Így lehet belehalni egy megfázásba.

2021. okt. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Jah és nem csak magadnak hanem az embertársaidnak is ártasz

Mert alkotSz egy rezisztens altörzset amivel fertőzöl is..


[link]



2. aranyszabály: mindig vegye be az előírt mennyiséget!


A nem megfelelő mennyiségben szedett antibiotikum a rezisztens baktériumok elszaporodását segíti elő, és így a betegség nem hogy nem gyógyul, de még súlyosbodhat is. Az antibiotikumok a szervezetben rövid idő alatt hatástalanná válnak vagy hamar kiürülnek, ezért szükséges meghatározott időben és a pontosan előírt adagban bevenni őket. Otthoni kezelés esetén a láz megszűnése után sokan hajlamosak abbahagyni a gyógyszer szedését. A nem kellő ideig tartó gyógyszerszedés oka lehet a betegség kiújulásának, mert a teljes gyógyulás a tünetek javulásától független dolog.


Indokolt esetben, a hatásos kezelés érdekében tanácsos meghatározni a baktérium antibiotikummal szembeni érzékenységét. Ilyenkor a több helyről levett váladék mintából kitenyésztik a kórokozókat, azután különböző antibiotikumot tartalmazó táptalajra teszik. Amelyik táptalajon nem látnak további szaporodást, az az antibiotikum használ az adott baktérium ellen, és valószínűleg a beteg szervezetben is elpusztítja majd a kórokozót. Az ilyen vizsgálat után végzett kezelést nevezzük célzott antibiotikum terápiának. Sürgős esetben tapasztalati alapon a legmegfelelőbbnek ítélt antibiotikummal kezdik meg a kezelést, és esetleg az érzékenység eredményének megfelelően a későbbiekben módosítják azt.

2021. okt. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!